"КРАЉЕВИЋИ" РУШЕ "АНОЕТУ": Сосиједаду "виси" Лига Европе

О. М.

26. 04. 2024. у 08:06

РЕАЛ МАДРИД наставља поход ка наслову првака Шпаније, гостовањем у Сан Себастијану, код домаћег Сосиједада који настоји да се дочепа једног од места у европским куповима наредне сезоне.

КРАЉЕВИЋИ РУШЕ АНОЕТУ: Сосиједаду виси Лига Европе

Утакмица на стадиону "Аноета" заказана је за 21 час.

До краја Ла лиге остало је још шест кола. Упркос посртању мадридског Атлетика у последње време, шансе Сосиједада да уђе у прва четири реално су мале, јер заостаје чак десет бодова за "јорганџијама". Зато је реалнија опција борба за Лигу Европе. Бетис и Валенсија прете и за то једно преостало место у Лиги Европе, друго је резервисано за освајача Купа Атлетик Билбао, као и за место које води у Лигу конференција.

Сосиједаду генерално иде добро јер је непоражен у пет мечева. Имају три победе, али у последња два меча ремизирали су против Хетафеа и Алмерије. То им је мало истопило предност у односу на Бетис, па сада имају три бода вишка и страх да би могли да изгубе место у Лиги Европе. Шест кола сасвим је довољно да се нађу чак и испод Валенсије која је на осмом месту. Прошле године Шпанци су имали осам представника у Европи, захваљујући успеху Севиље која је освајањем Лиге Европе отворила још једно место, али ове сезоне, Реал Мадрид је једини преостали представник Ла лиге у полуфиналу било којега еврокупа.

Против Хетафеа у гостима прошле недеље, Реал Сосиједад је играо свој типичан фудбал. Доста додавања на средини терена и ретки иступи нападача испред противничког голмана. Постигли су гол у 13. минуту, али је њихова радост била кратког века. Оскар Родригез постигао је гол из контре у 29. минуту. До краја меча видели смо тесну игру, много пасова, али премало шанси за обе стране да промене резултат.

Реми против Алмерије био је изненађење за Реал Сосиједад, који је био бољи ривал на терену. Гости су повели са 1:0 у 30. минуту, а Сосиједа је изједначио два минута касније. У другом полувремену домаћи су водили са 2:1, а онда су им настали велики проблеми. Игор Зубелдија је направио опасан фаул који му је донео црвени картон, а прецизан са беле тачке за Алмерију био је Адри Ембнарба. Сосиједад има на шта да приговори после овог окршаја. У претходне три поменуте утакмице победили су Алавес са 1:0, Кадиз са 2:0 и  Гранаду резултатом 3:2.

Реал Мадрид је непобедив у Ла лиги од градског дербија са Атлетиком у шестом колу. Последњих 25 утакмица у лиги одиграли су без пораза. Још један пораз у сезони доживели су од Атлетико Мадрида, са 4:2 у Купу краља после продужетка и то је све. Од тада до данас фудбалери Реала су показали да им није проблем да подједнако успешно играју на два фронта.

Прошле недеље су на свом терену угостили највећег ривала Барселону. Победили су 3:2 иако су губили у два наврата. Барселона је повела на почетку меча, врло брзо Реал изједначио са беле тачке преко Винисијуса, а у 69. минуту водила је Барса са 2:1. Ипак, прво је Лукас Васкез био прецизан за изједначење, а Џуд Белингам је у надокнади времена донео победу Реалу.

У борби у Лиги шампиона победили су Манчестер сити на пенале и сада их у полуфиналу чека Бајерн. Раније у Ла лиги савладали су Атлетик Билбао 2:0, Осасуну 4:2. Победили су Селту Виго са 4:0 и ремизирали са Валенсијом 2:2.

Реал доминира ове сезоне у оба смера, имају најбољи напад и најбољу одбрану, гол-разлика 70-22. У другом полувремену примили су само девет голова.

Претходни сусрет ових екипа на "Аноети" завршен је победом Сосиједада од 2:0.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,86)

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30