ПСЖ У ПАДУ ФОРМЕ, ШАНСА ЗА НИЦУ: "Орлићи" са две победе до краја првенства иду у Лигу шампиона

О. М.

15. 05. 2024. у 11:50

ПСЖ је одбранио титулу шампиона у Француској, а добар део сезоне главни конкурент био му је тим Нице, који се после нешто лошије завршнице првенства сада бори за пласман у Лигу шампиона.

ПСЖ У ПАДУ ФОРМЕ, ШАНСА ЗА НИЦУ: Орлићи са две победе до краја првенства иду у Лигу шампиона

Последња утакмица 33. кола Шампионата на програму је од 21 час на стадиону "Алијанс ривијера".

Шанса Нице је у чињеници да је Пари Сен Жермен у лошој форми, са три везана пораза и ремијем пре тога, док су "орлићи" везали пет утакмица без пораза.

Ница има четири бода мање од Лила и Бреста, али у последњем колу игра са "мастифима", што значи да судбину има у својим рукама. Са две победе одоше у Лигу шампиона, само је питање да ли директно у групну фазу или као четвртопласирани у плеј-оф.

ПСЖ је обезбедио шампионску титулу и јасно је да је после тога дошло до опуштања. Победили су две од последњих пет утакмица. Једном су изгубили и два пута ремизирали. Ове сезоне су имали само два пораза и то им је донело прву позицију на табели.

Доживели су други пораз ове сезоне на свом терену од Тулуза у прошлом колу. Први гол је постигао Килијан Мбапе у осмом минуту, али је радост домаћих навијача трајала само четири минута. Тулуз је изједначио после само пет минута, а у другом делу гости су постигли још два гола и стигли до неочекиване, али заслужене победе.

Мбапе се тако поразом опростио од домаћих навијача који су га испратили овацијама, али су његови саиграчи извиждани због лоше одигране утакмице.

Изгубили су у две утакмице од Дортмунда у полуфиналу Лиге шампиона и тако изгубили шансу за титулу првака Европе. Пре тога су ремизирали са Авром 3:3, победили у гостима Лорјан 4:1 и Лион 4:1. ПСЖ је ове сезоне постигао 77 голова, што је највише од свих тимова, а више од трећине голова постигао је Мбапе, који ће највероватније следеће сезоне играти за Реал Мадрид.

Ница је прошле сезоне на Азурној обали изгубила са 2:0 од Пари Сен Жермена, али се осветила ове сезоне у Паризу победивши са 3:2. Последњи сусрет ових екипа ипак је завршен тријумфом "светаца". Било је то у четвртфиналу Купа када је ПСЖ победио са 3:1.

ПСЖ очекује финале Купа против Лиона, па је јасно да ће им преостале две утакмице у првенству доћи као загревање у борби за домаћу "дуплу круну" и ту је још једна шанса за Ницу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 2,60)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ОДБИО ЈЕ НАС! ИГРА ЗА ЊИХ! Хрвате баш погодио списак Србије за ЕУРО 2024, један играч им је трн у оку

"ОДБИО ЈЕ НАС! ИГРА ЗА ЊИХ!" Хрвате баш погодио списак Србије за ЕУРО 2024, један играч им је трн у оку

Фудбалска репрезентација Србије почела је припреме за Европско првенство чији је домаћин ове, 2024. године, Немачка, а то није прошло незапажено у Хрватској.

28. 05. 2024. у 21:23