"ШКОРПИОНИ" НАПАДАЈУ КЛУПСКИ РЕКОРД: "Плава муња" без победе од маја

16. 09. 2024. у 08:32

АНТАЛИЈАСПОР и Адана Демирспор ће се у понедељак навече сусрести у турској Суперлиги на стадиону "Анталија".

ШКОРПИОНИ НАПАДАЈУ КЛУПСКИ РЕКОРД: Плава муња без победе од маја

Профимедиа

Обе екипе улазе у овај меч после пораза у претходном колу и тражиће да се врате на победничку стазу овог викенда. Анталијаспор је изгубила од Башакшехира са 5:2, што им је други пораз у сезони, након што су у другом колу поражени са 4:2 од Бешикташа. Адана је поражена још убедљивије, са 5:1 од Галатасараја.

Гости су у досадашњем делу шампионата освојили само бод, пре два кола када су у трећем минуту надокнаде стигли до изједначења 2:2 против Касимпаше. Али победом од два гола разлике би могли да претекну и домаћина који је тренутно 11. са четири бода.

Иако је имала два гола предности, Анталијаспор није успела да настави победнички низ после прве победе у сезони, пошто је уследио тежак пораз у гостима код Башакшехира. "Шкорпиони" су снажно почели утакмицу, повели са 2:0 захваљујући головима Сема Ларсона, али је Жоао Фигуеиредо из Басакшехира смањио заостатак пре полувремена. У другом полувремену, Анталија је изгубила форму и примила четири гола у размаку од 19 минута, што је резултирало њиховим другим поразом у сезони.

"Шкорпиони" су непоражени у последње три утакмице код куће у Супер лиги, са две победе и једним ремијем, а ако избегну пораз у овој утакмици изједначиће ранији низ од четири утакмице без пораза код куће који је трајао од средине фебруара до априла.

Анталијаспор ће у овај меч ући без 23-годишњег турског дефанзивца Емреџана Узунхана, који ће због повреде рамена одсуствовати до октобра. Брајан Самудио је постигао три од седам голова Анталијаспора у лиги и поново ће бити кључни играч за домаћине.

Адана Демирспор је имао лош почетак нове сезоне Суперлиге, покупио је само један бод из четири утакмице и тренутно се налази на дну табеле. "Плава муња" претрпела је најтежи пораз у последњој лигашкој утакмици против Галатасараја, примивши четири гола у првих 37 минута.

"Плава муња" није успела да победи у последњих седам утакмица у Суперлиги, изгубила је шест и ремизирала један, примила 24 гола и постигла осам после победе од 1:0 против Истанбулспора 4. маја. Тим Михаела Валканиса је добио два од последња три гостовања у Адани, иако су последње изгубили, а тренутно су ван форме, пошто су без победе на последња три гостовања.

Адана Демирспор ће наступити без 23-годишњег дефанзивца Толге Календера, који је искључен у надокнади времена и суспендован за овај меч. Јусуф Бараси, који је постигао два од четири гола гостију, изостао је у последњем мечу, али се очекује да ће се вратити у напад "Плавих муња".

Анталијаспор и Адана Демирспор последњи пут су играли у мају када су "шкорпиони победили са 2:1 и тако се осветили за идентичан пораз у првом делу сезоне.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,70)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЈЕЛЕНА ЂОКОВИЋ ШОКИРАЛА СВЕТ: Новакова жена видела шта је учинио Јаник Синер и урадила - ово! (ФОТО)

Тениски свет је уздрмала информација да је Јаник Синер био позитиван на допинг тесту. И то двапут. У априлу је он сазнао да је "ухваћен", потом се бранио далеко од очију јавности, јер је читава ствар неким чудом била заташкана и нико осим најужих Синерових сарадника и оних који су вршили истрагу о томе нису ништа знали, а то је сазнао читав свет - тек када је ослобођен оптужби. Међутим, то није једина ствар која је изнервирала многе. Али, све њих, изнервиране - одушевила је, нико други до, Јелена Ђоковић.

16. 09. 2024. у 19:32

РЕАКЦИЈА МИЛОША БИКОВИЋА Видео да је Немања Мајдов суспендован јер се крстио на Олимпијским играма, па урадио ово

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. Сада му је велику подршку послао наш прослављени глумац, Милош Биковић, који живи и ради у Русији.

16. 09. 2024. у 19:54

РУСИЈА НЕТРЕМИЦЕ ГЛЕДА: Ко ће бити нови председник МОК-а? Седам кандидата, Руси навијају за два - ту су и принц, два олимпијска шампиона...

Русија се, откако је почео рат у Украјини, налази под бројним санкцијама, па и спортским, а главна светска спортска организација, на чије одлуке се и позивају све ниже инстанце када суспендују Русе је - Међународни олимпијски комитет. И управо он, МОК, добија новог председника.

16. 09. 2024. у 13:39