РОДЕ (НЕ) ЛЕТЕ У ЕРЕДИВИЗИЈУ: Бреда је у првом мечу плеј-офа изненадила фаворита

О. М.

17. 05. 2024. у 10:28

У холандској Ерсте дивизији Рода и НАЦ Бреда се састају у плеј-офу. Ове две екипе су већ одиграле један меч у коме је НАЦ Бреда победила са 3:1.

Без обзира на тренутну форму, фудбалери Роде су имали одличну сезону. У 38 утакмица имали су само пет пораза и 21 победу. Завршили су регуларни део сезоне са истим бројем бодова као и Гронинген, који је отишао директно у елиту захваљујући бољој гол-разлици.

Управо је пораз од Гронингена у последњем играче Роде коштао пласмана. Гронинген је жестоко ушао у меч и то им се исплатило. Постигли су по један гол у оба полувремена и у већини случајева успели да зауставе нападе Роде.

Овом тиму је преостао плеј-оф, где их је на свом стадиону дочекао НАЦ Бреда. Било је јасно да се фудбалери Роде нису опоравили од шока из меча са Гронингеном. Домаћи су то искористили, у 16. минуту постигли гол, а потом у другом полувремену још два. Рода је постигла гол у 87. минуту, али то је било све за овај тим.

Фудбалери НАЦ Бреде су на мала врата ушли у плеј-оф, бодом освојеним на гостовању Осу у последњем колу. Играли су целу сезону са променљивим успехом, имали 15 победа, 11 ремија и 12 пораза и у просеку су примали и постизали нешто више од 1,5 гола по мечу. У последњих пет утакмица имају три ремија, пораз и победу, што се добро одражава на њихову форму ове сезоне.

У плеј-офу су изненадили Роду у последњем мечу. Постигли су три гола, били доминантни током целог меча и могу бити задовољни резултатом који их је приближио наредној фази овог такмичења.

НАШ ТИП: 1 (квота 1,86)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

БУРНО ПРЕД СРБИЈА - ЕНГЛЕСКА! Пикси шокирао Енглезе, Тадић им поручио: Само пробајте!

Србија и Енглеска играју у првом колу Европског првенства, а пред тај меч светској јавности се обраћа селектор "орлова" Драган Стојковић "Пикси". Његову конференцију за штампу можете уживо да пратите уз протал "Новости".

15. 06. 2024. у 18:18 >> 18:20

ВЕЛИКОАЛБАНСКИ СКАНДАЛИ, ПА АЛБАНСКИ ПОРАЗ: Италија се опоравила од историјског шока (ВИДЕО)

Италија и Албанија одиграли су веома занимљиву утакмицу у 1. колу Европског првенства у фудбалу, а актуелни шампион на крају је успео да победи: Албанци су повели већ у првом минуту, да би коначан резултат гласио 2:1 за "азуре".

15. 06. 2024. у 22:54 >> 22:55