ДОМАЋИ ТЕРЕН ОВДЕ НЕ ЗНАЧИ НИШТА: Утрехт и Спарта боре се за Лигу Европе

О. М.

23. 05. 2024. у 12:27

УТРЕХТ ће у четвртак дочекати Спарту из Ротердама на свом стадиону "Галгенвард" у полуфиналу плеј-офа Ередивизије.

Победници овог меча играће против победника меча између НЕЦ-а и Го Ахед Иглса. Најбољи од те четворице пласираће се у Лигу Европе.

Утрехт је сезону завршио на седмом месту. Имали су шест бодова мање од Ајакса и због тога сада морају у плеј-оф. У просеку су давали један и по гол по мечу.

Сезону су завршили ремијем са АЗ Алкмаром. Тај меч је завршен резултатом 3:3. АЗ Алкмар је већ у 16. минуту имао предност од 2:0, а у 37. 3:0. Била је то угодна предност за њих, али се све променило у другом полувремену. Утрехт је започео огроман притисак на одбрану Алкмара. Постигли су гол у 55. минуту. После 10 минута Дани де Вит је искључен због црвеног картона, а домаћи тим је остао са играчем мање. Утрехт је још два пута погодио противнику, али није имао снаге за потпуни преокрет.

Спарта је на крају сезоне имала само бод мање од Утрехта, иако су заправо остварили више победа и имали бољу гол разлику.

У прошлом колу су код куће победили Херенвен са 2:1. Ове две екипе одиграле су досадно прво полувреме са неколико добрих прилика на обе стране. У наставку меча домаћи фудбалери су у 57., а потом и у 73. минуту пробили одбрану Херенвена. Гости су покушали да сустигну, али су једини гол постигли у последњим секундама меча.

Последњи сусрет Утрехта и Спарте завршен је победом екипе из Ротердама у гостима, која се тако реванширала за пораз на свом терену у првом делу сезоне.

НАШ ТИП: 3+ (квота 1,69)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

СРБИ - НАЈЗГОДНИЈА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЕУРО 2024! Ево ко је најсекси фудбалер, али и како изгледа Топ 10 те листе! (ФОТО)

СРБИ - НАЈЗГОДНИЈА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЕУРО 2024! Ево ко је "најсекси" фудбалер, али и како изгледа Топ 10 те листе! (ФОТО)

У току је друго коло Европског првенства у фудбалу, а већ је изабран и "најсекси" играч ЕУРО 2024. На тој листи, веома високо место заузима и српски фудбалски репрезентативац. И не чуди: Србија је, "званично", екипа која је најзгоднија на овом шампионату Европе.

22. 06. 2024. у 14:18

ЕНГЛЕСКА У ВЕЛИКОЈ ПАНИЦИ: Шта ћемо ако се Србија сад повуче са ЕУРО 2024?!

ЕНГЛЕСКА У ВЕЛИКОЈ ПАНИЦИ: "Шта ћемо ако се Србија сад повуче са ЕУРО 2024?!"

Да ли ће фудбалска репрезентација Србије остати на Европском првенству или се са њега, пре времена повући - тешко је рећи, али баш о томе су нашироко у јучерашњем и овом дану писали енглески медији. И, ево шта би се у том случају догодило.

21. 06. 2024. у 16:24