ОБРАЧУН БИВШИХ ШАМПИОНА: "Триколори" знају како се игра против "црвено-црних"
ДЕРБИ вечерашњег програма бразилске Серије А одиграће Атлетико параненсе и Сао Пауло који се састају на "Лига арени" два сата и тридесет минута после поноћи.
Foto: Profimedia
Након серије слабих резултата и четири узастопна меча без тријумфа, Атлетико параненсе се протеклог викенда коначно вратио на победничку стазу савладавши Виторију у гостима поготком Жулимара у 81. минуту (1:0).
Тим тријумфом домаћини су се одржали у врху табеле на петом месту које држе са 22 сакупљена бода, а уколико вечерас славе, могу се издићи чак на другу позицију ако им се "поклопе" резултати на осталим утакмицама.
Након пар утакмица на страни, "црвено-црни" се сада враћају на свој терен где играју одлично и једна су од само пет непоражених екипа код куће у Серији А ове сезоне (уписали су четири победе уз два ремија на шест одиграних мечева).
Међутим, биће им тешко да тај рекорд одрже јер традиционално не играју добро против Сао Паула којег су савладали само једанпут на последњих седам међусобних дуела.
Што се тиче гостујуће екипе, она је полако почела да подиже форму остваривши две везане победе крајем јуна. Прво су почетком прошле недеље били бољи од Крисијуме (2:1), а затим су за викенд савладали и разиграну Баију (3:1).
На тај начин добрано су се уздигли на табели и сада су шести са само бодом заостатка у односу на данашњег ривала.
Такође, "триколори" одлично играју на страни у последње време, на минулих осам гостовања доживели су само један пораз уз пет победа и реми, тако да у одличном расположењу дочекују вечерашњи дуел.
НАШ ТИП: ГГ (квота 1,95)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
ВЕЛИКАН ЧУВА ПРВО МЕСТО: "Лешинари" победом беже на плус четири најближим пратиоцима
03. 07. 2024. у 07:40
ЈУЧЕ СУ ПРОШЛА ОБА ПРЕДЛОГА: Анголи довољна било каква победа за пролаз у полуфинале
03. 07. 2024. у 09:37
РУСИЈА ЈЕ БЕСНА! Не може да верује шта је доживела, а Украјина - одушевљена!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из "најважније споредне ствари на свету", фудбала, у коме већ четири године важи апсолутна забрана за учешће руских екипа, како клупских, тако и репрезентативних.
03. 02. 2026. у 19:55
ОПЕТ ЈЕ ЗГРОЗИЛА РУСИЈУ: Ево шта је сад урадила тенисерка из Украјине којој је Хрватска у срцу
Откако је рат у Украјини избио почетком 2022, Русија је дуго, када се о светским спортским вестима ради, била спомињана само као страна која трпи санкције због поменуте војне интервенције. Али једна украјинска тенисерка се (поново) побринула за другачије вести. И изнервирала Русе, изнова.
03. 02. 2026. у 15:34
"БЕЗОБРАЗАН СИ, ПОКВАРЕН И ПРЉАВ"! Владан Тегелтија и Милан Калинић у клинчу, бруталне сцене вређања у програму уживо (ВИДЕО)
Емисија „Супериндиректно код Попа и Милана“ на ТВ Уна у понедељак увече претворила се у прави "рат" када су Милан Калинић и Владан Тегелтија ушли у жестоку расправу која је брзо измакла контроли.
03. 02. 2026. у 13:22
Коментари (0)