ВЕРУЈЕМО У ПРЕОКРЕТ: "Плаво-бели" "штелују" нишанске справе пред својим навијачима

В.М.

18. 07. 2024. у 08:44

У реванш утакмици првог кола квалификација за Лигу конференција, фудбалери Динама из Тбилисија ће јурити гол заостатка пред својим навијачима на "Михаил Месхи" стадиону против Морнара из Бара (19.00).

ВЕРУЈЕМО У ПРЕОКРЕТ: Плаво-бели штелују нишанске справе пред својим навијачима

Иако је Динамо био бољи ривал на првом сусрету, имао је знатно већи посед лопте (68%) и упућен број шутева (11 наспрам три), али оно најбитније је радио Морнар. Голове је постизао у 20. и 23. минуту и деловало је да ће са два гола предности дочекати реванш пошто је тај резултат стајао на снази све до последњег минута утакмица када је Угрекелидзе на асистенцију Сантис смањио заостатак и тако знатно подигао шансе за пролаз екипи из Тбилисија на вечерашњем сусрету.

Разлог за то што су Барани "поклекли" у 94. може се наћи у томе што су последњих десет минута играли са играчем мање, јер је у 84. минуту директан црвени картон зарадио везни играч Сератлић.

Свакако, та победа Морана није била очекивана пошто им је то била прва утакмица на европској сцени у историји клуба, ипак треме није било, знали су шта ради и имали су заиста одличан деби у квалификацијама за Лигу конференција.

Такође, занимљиво је да им је то био и први званични такмичарски меч у сезони, црногорско првенство почиње тек крајем месеца, тако да су уочи квалификација играли само пријатељске утакмице, што додатно даје на значају подвигу оствареном у Подгорици.

Са друге стране, Динамо има среће што јури само један гол заостатка и можда баш тај погодак Угрекелидзеа у последњим тренуцима првог меча буде кључан за пролаз даље у ово двомечу.

Грузијски великан није играо слабо на том сусрету, али реализација му није била на нивоу, од 11 упућених удараца само три су завршила у оквиру гола и мора наместити "нишанске справе" ако мисли да преокрене заостатак.

За разлику од Морнара, Динамо увелико игра домаће првенство, мада му не иде добро у њему. После 18 одиграних утакмица сакупио је 22 бода и заузима разочаравајуће пето место на табели, а поред тога је и био елиминисан у полуфиналу Суперкупа.

Ипак, букмејкери данас баш верују у Динамо, квота на њега је само 1,38 и очекују рутински тријумф екипе из Тбилисија. Ми такође верујемо у грузијског великана, али уместо фикса предлажемо да ће дати два гола која би им могла бити довољна да се нађу у другој фази квалификација за Лигу конференција.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: Д2+ (квота 1,50)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ: Амерички тим снова добио ослабљену Србију - и то како! (ВИДЕО)

ЋЕРАЋЕМО СЕ ЈОШ: Амерички "тим снова" добио ослабљену Србију - и то како! (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила од Сједињених Америчких Држава са 105:79 у последњем мечу турнира у Абу Дабију, чиме су "орлови" заузели последње, треће место, са два пораза. Американци су први са 2-0, а Аустралија, која је у уторак победила екипу селектора Светислава Пешића, друга са 1:1. Наредну, последњу проверу пред Олимпијске игре, наша национална селекција, која је и овога пута наступила без (изгледа повређеног) капитена, Богдана Богдановића, игра у Београду 21. јула против Јапана у Београдској арени.

17. 07. 2024. у 19:58 >> 19:00

РУСИЈА У ЕУФОРИЈИ, АМЕРИ ОСТАЈУ БЕЗ ОЛИМПИЈСКИХ ИГАРА?! Американци увели закон да наштете Русима, а сада се им се обија о главу!

Олимпијске игре 2028. године треба да се одрже у Лос Анђелесу. А можда и неће, ако се Американцима одузме организација тог спектакла због закона који су сами увели.

17. 07. 2024. у 15:21