"ГОРЕЋЕ" "КОШЕВО": Пуне трибине Сарајлија су најјаче оружје "бордо-бијелих"

В.М.

25. 07. 2024. у 08:05

ФУДБАЛЕРИ Сарајева ће у оквиру другог кола квалификација за Лигу конференција угостити Спартак из Трнаве. Мече се игра у Сарајеву на чувеном стадиону "Асим Ферхатовић Хасе" и почеће у 21.00.

ГОРЕЋЕ КОШЕВО: Пуне трибине Сарајлија су најјаче оружје бордо-бијелих

Домаћа екипа прошле године није имала добру кампању, играла је испод очекиваног нивоа, бележила је по свом стандарду слабе резултате и на крају је заузела четврто место на табели што је било довољно за пласман у квалификације за Лигу конференција.

Због слабог ранга босанске лиге, а и самог пласмана клуба на ФИФА ранг-листи, Сарајево их је започело од првог кола и у њему је одиграло веома занимљив двомеч са казахстанским Актобеом.

Након победе "бордо-бјелих" на првом сусрету у гостима (1:0), очекивало се да рутински одраде посао пред својим навијачима на "Кошеву" међутим то није био случај и публика на чувеном стадиону је могла да ужива у правом фубдалском трилеру.

Актобе је боље отворио меч, стварао је шансе и "постављао питања" у првом полувремену, а награда за то дошла је у виду поготка Умаева који је голом у 41, минуту поставио резултат са којим се отишло на паузу. Сарајеву је било јасно да мора да се "пробуди" и речи Зорана Зекића на полувремену су видно инсприсале екипе која је поравнала преко Гулијашвилија у 57. минуту. Све што им је требало је да тај резултат остане на снази због победе првом сусрет, али то није био случај и захваљујући поготку Танжарикова отишло се у продужетке.

Тамо је први ударац поново задао Актобе преко Жаира, али Сарајево је имало нов одговор и предност казахстанаца није трајала на три минута пре него што је Ренан Оливеира поново вратио меч у егал.

Остатак продужетака је био доста "мртав", није било много шанси и отишло се у пенале где је епитет хероја понео Емил Роцков који је са два одбрањена једанаестерца повео бордо беле у друго претколо Лиге конферецнија.

Пошто првенство Босне и Херцеговине и даље није у погону, "бордо-бијели" су имали доста времена да се "опораве" од тог трилера и физички спремни дочекују екипу Спартака из Трнаве.

Што се ње тиче, она није играла прво претколо, а такође јој ни првенство није почело, тако да је форму темпирала преко пријатељских утакмица на припремама на којима није показала добре игре.

На пет мечева, Спартак је постигао само три гола и доживео је чак четири пораза уз реми, тако да се може рећи да у доста слабој форми дочекује вечераши сусрет.

За разлику од Сарајева гости су прошле сезоне играли групну фазу овог такмичења, али се нису прославили јер су са само једним освојеним бодом заузели последње место у групи "Х".

Очекујемо једну уједначену утакмицу на стадиону "Асим Ферхатовић Хасе", букмејкери сматрају да су у питању две сличне екипе и ми се слажемо са њима те предлажемо "икс" на полувремену или крају меча.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: |XvX (квота 1,67)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски шпијуни и саботери не могу на Олимпијске игре Париз 2024!

РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ Нова забрана - ови руски "шпијуни и саботери" не могу на Олимпијске игре "Париз 2024"!

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од "споредних" ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" стижу из света олимпизма, јер је из Француске стигла нова забрана за неке Русе који су се увелико спремали у Париз, на овогодишње Олимпијске игаре.

22. 07. 2024. у 15:22