"ПЕВЦИ" ДОЧЕКУЈУ РЕДОВНУ МУШТЕРИЈУ: Тотенхем је данашњег ривала савладао три пута заредом пред својим навијачима
ФУДАБАЛЕРИ Тотенхема ће након разочаравајућег ремија са Лестером покушати да упишу прву овосезонску победу када у другом колу Премијер лиге буду угостили Евертон (16.00).
Фото: EPA-EFE/VINCE MIGNOTT
Након веома добре прве сезоне, Ангелос Постекоглу је најавио нападе на трофеје и тако нанео себи и свом тиму додатни притисак пошто "певци" нису ништа освојили још од Лига купа 2008. године.
Тотенхем има добар тим, квалитетан и нападачи оријентисан, али у првом колу против Лестера реализација је изостала. "Мамузе" из Лондона су се испромашивале на том мечу, поготово у првом полувремену када су пропустили неколико чистих шанси. Јесу повели са 1:0, али ту предност нису успели да увећају и казна је дошла средином другог дела игре када је ванвремешни Џејми Варди ударцем главом поравнао резултат и испотавиће се поставио коначних 1:1.
Одбрана Тотенхема је заказала код тог гола и то посебно брине навијаче домаћина, пошто је прошле године то био убедљиво најгори део тима, мада има и до стила фудбала пошто "певци" играју изузетно отворен, напдачки оријетнисан фудбал.
Ипак, данас ће имати лепу прилику да упишу прву победу јер у престоницу долази Евертон, екипа коју су победили на последња три међусобна дуела у Лондону укључујући прошлосезонских 2:1 на "Тотенхем хотспур стадиону".
Што се тиче чете Шона Дајча, она је отворила првенство убедљивим поразом од Брајтона (0:3) и потврдила оно што су многи очекивали, а то је да овај тим очекује нова борба за опстанак.
Евертон већ неколико година једва опстаје у лиги, победама у последњим колима и добрим играма у завршници првенства, али питање је колико то дуго може да траје и можда ово буде та година када коначно испадну из елите.
Ако погледамо изостанке, оба тима имају проблема са њима. Домаћини ће бити без Соланкеа и Бентанкура, док ће код гостију меч пропустити Бретвајт, Гарнер, Колман, Патерсон, Јанг и Чермити.
Очекујемо рутинску победу Тотенхема који је квалитетнији тим, а приде ће имати и велику подршку са препуих трибина свог стадиона.
НАШ ТИП: 1&2+ (квота 1,62)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Препоручујемо
ЛУКА ЈОВИЋ ИЗГУБИО ПОВЕРЕЊЕ ФОНСЕКЕ: Српски центарфор подбацио против Торина и сада га очекује селидба на клупу
24. 08. 2024. у 12:43 >> 12:43
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДОБИЈА МИЛИОНЕ И МИЛИОНЕ?! Данас на Маракану у куповину стиже озбиљан "играч"
Најновије вести из ФК Црвена звезда нису баш идеалне по "делије", али... као утеха могле би да стигну позамашне паре у клупску касу српског првака.
29. 01. 2026. у 15:27
АУСТРАЛИЈАН ОПЕН 2026: Новак Ђоковић понижен као никада пре!
Најновије вести везане за Аустралијан опен 2026 су прилично неочекиване.
29. 01. 2026. у 13:10
УСТАШКА ПОСЛА! Хрвати згрозили цео свет након пласмана у полуфинале Европског првенства
Хрвати су се домогли полуфинала Европског првенства након победе над Мађарском 27:25 (13:15), а тамо ће играти са селекцијом Немачке
29. 01. 2026. у 06:43
Коментари (0)