СРБИН СПАСАО "БИКОВЕ" У ЗАУСТАВНОМ ВРЕМЕНУ: Ваноли против "својих" за наставак фантастичне серије Торина

О. М.

30. 08. 2024. у 07:55

У првом мечу трећег кола италијанске Серије А састаће се Венеција и Торино. Овај меч игра се у петак, од 18.30 часова, на стадиону "Пјерлуиђи Пенцо".

СРБИН СПАСАО БИКОВЕ У ЗАУСТАВНОМ ВРЕМЕНУ: Ваноли против својих за наставак фантастичне серије Торина

После две године паузе, Венеција се прошле сезоне вратила у Серију А преко плеј-офа. Међутим, убрзо након победе над Кремонезом, њихов тренер Ваноли је напустио клуб да би прихватио нови изазов у ​​Торину.

Еузебио ди Франческо, бивши тренер Фрозинонеа, преузео је кормило Венеције, са циљем да им обезбеди опстанак у врху. До сада се његова екипа мучила, сакупивши само један бод из две првенствене утакмице и раног одласка са Купа Италије.

Венеција је почела сезону у Серији А поразом од Лација са 3:1 на отварању. Прошле недеље су успели да ремизирају без голова против Фиорентине, док је голман Џеси Јоронен направио кључну одбрану и обезбедио бод.

Сада, Венеција се суочава са још једним тешким изазовом јер дочекује Торино, тим који је прошле сезоне завршио у првој половини табеле.

Ваноли, који је водио Венецију до промоције, у Торину је наследио тим коме је прошле сезоне под вођством Ивана Јурића умало измакао пласман у европска такмичења. Чини се да је доскорашњи тренер Венеције право решење за замену Јурића јер је до сада успео да задржи тај замах.

У прошлом колу, "бикови" су савладали фаворизовану Аталанту захваљујући томе што је Вања Милинковић-Савић у шестом минуту надокнаде одбранио пенал и то након што је због приговора зарадио жути картон.

Остало је тако 2:1 за Торино, чиме је Ванолијева екипа избегла судбину из првог кола када је до 89. минута водила са 2:0 против Милана, да би најпре Алваро Мората, а затим и у петом минуту надокнаде Ноа Окафор, донели изједначење и оставили Торинезе без важна и можда заслужена два бода.

Торино је и победом од 2:0 у купу против Козенце показао да се на њега ове сезоне мора озбиљно рачунати.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП:0-2 (квота 1,79)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

РАЧУНИЦА! Ево колико бодова треба Црвена звезда да освоји да би прошла у нокаут фазу нове УЕФА Лиге шампиона!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у Лигу шампиона, а она ће бити као ниједна досад. Игра се у потпуно новом формату, али већ има јасних назнака - колико бодова би требало освојити да би се прошло из групне фазе у нокаут.

29. 08. 2024. у 19:12

СТРАШАН ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА! Црвена звезда добила ривале, утакмице ће бити спектакли - и четири на Маракани, и оне четири у гостима!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у УЕФА Лигу шампиона и чека је историјско учешће у потпуно реформисаном елитном надметању. Жреб је одредио с киме ће играти, а осам њених супарника - обећавају истинске спектакле.

29. 08. 2024. у 18:56 >> 18:56