ПАРТИЗАН СЕ ОКРЕЋЕ ДОМАЋЕМ ФРОНТУ: Војводина је пролетос изненадила у Хумској

О. М.

01. 09. 2024. у 09:44

ФУДБАЛЕРИ Партизана дочекују Војводину у седмом колу српке Суперлиге.

Дерби ове рунде домаћег шампионата одиграће се на стадиону у Хумској од 21.05.

"Црно-бели" улазе у овај меч после разочаравајућег краја европске одисеје, прецизније испадања у плеј-офу за Лигу конференција. Гент је био два пута бољи и оба пута однео минималну победу. Претходно су изабраници Александра Станојевића испали из трећег кола квалификација за Лигу Европе, а још раније из другог кола квалификација за Лигу шампиона. Тако ће другу годину заредом остати без европске јесени.

После сигурног старта у домаћем првенству, кикснуо је Партизан и у претходном колу Суперлиге. Одиграли су су "црно-бели" само 0:0 против ИМТ-а па су сада на петом месту на табели са 10 бодова из четири утакмице. Чеири екипе које су боље пласиане од њих имају о три бода више, с тим што лидер и бранилац наслова Црвена звезда има једну утакмицу више, а Чукарички, ОФК Београд и Железничар из Панчева по три меча више.

Партизан је сада везао пет утакмица без победе у свим такмичењима, ако рачунамо 120 минута игре у Лугану, где је вицешампион Србије истина победио у регуларних 90 минута, али то је била "пирова победа".

Александар Станојевић ће имати још много посла у спремању екипе, нарочито у нападу који је ове сезоне најболнија тачка "црно-белих". На поменутих последњих пет утакмица постигли су само два гола и то оба у тој утакмици у Луганбу. А ни ту се нису баш прославили нападачки јер су целе продужетке одиграли са играчем више и успели да не постигну погодак, а чак су један и примили.

С друге стране, Партизану на руку иде што им у госте долази новосадска "Стара дама" која је још веће разочарење. Војводина је претпоследња на табели Суперлиге са четири бода из пет утакмица. Победили су у првом колу екипу новајлије у лиги Текстилца и освојили бод против крагујевачког Радничког у гостима. Поразе су доживели од Чукаричког и ТСЦ-а из Бачке Тополе, што и нису толика изненађења колико је недавни пораз од крушевачког Напретка кога су угостили у Бачкој Тополи.

Једини играч Војводине који је постигао гол био је Калеб Зади Сери у 61. минуту. За Напредак Крушевац су погодили Михајло Петковић у 59. и Марко Сарић у седмом минуту надокнаде после чега је добио црвени картон.

За разлику од Партизановог, напад Војводине фуннкционише солидно, али је проблем одбрана која прима превише голова.

Војводина је на последњем гостовању Партизану победила са 3:2, голом у 90. минуту.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 1 (квота 1,70)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

РАЧУНИЦА! Ево колико бодова треба Црвена звезда да освоји да би прошла у нокаут фазу нове УЕФА Лиге шампиона!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у Лигу шампиона, а она ће бити као ниједна досад. Игра се у потпуно новом формату, али већ има јасних назнака - колико бодова би требало освојити да би се прошло из групне фазе у нокаут.

29. 08. 2024. у 19:12

СТРАШАН ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА! Црвена звезда добила ривале, утакмице ће бити спектакли - и четири на Маракани, и оне четири у гостима!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у УЕФА Лигу шампиона и чека је историјско учешће у потпуно реформисаном елитном надметању. Жреб је одредио с киме ће играти, а осам њених супарника - обећавају истинске спектакле.

29. 08. 2024. у 18:56 >> 18:56