ЛЕВЕРКУЗЕН НАСТАВЉА ПО СТАРОМ: Биће голова већ у првом полувремену

О. М.

31. 08. 2024. у 07:40 >> 08:27

У дербију другог кола немачке Бундеслиге састаће се Бајер Леверкузен и Ред бул Лајпциг. Дуел на "Баj aрени" почиње у суботу од 18.30.

Бајер је прошле сезоне одушевио фудбалски свет својим наступима, освојио је титулу, куп и поклекао је у финалу Лиге Европе против Аталанте (0:3), што му је био једини пораз током читаве сезоне.

Најзаслужнији за те успехе био је тренер Шаби Алонсо који је својим сјајним тактичким замислима направио силу од Леверкузена и прекинуо серију минехнског Бајерна од 11 узастопних наслова.

Екипа је остала на окупу и ове сезоне, поново нападају све трофеје, а један су већ освојили јер су у Суперкупу били бољи од Штутгарта после бољег извођења пенала.

"Фармацеути" су губили на том сусрету све до самог краја и имали су играча мање, али као што је безброј пута био случај прошле сезоне поравнали су резултат у завршници меча поготком Патрика Шика и тако увели меч у једанестерце у којима су били "мирније главе" а имали и мало више среће, јер како се то обично каже, "пенали су лутрија".

Након што је прославио историјску сезону са титулом без пораза и дуплом у Купу Немачке, Бајер из Леверкузена је снажно кренуо у нову сезону, победивши у прве три утакмице у свим такмичењима.

Затим су "фармацеути" у узбудљивом отварању Бундеслиге победили са 3:2 у гостима против Борусије Менхенгладбах. Леверкузен је и против "жребаца" наставио тренд решавања утакмица у завршници, плошто је Флоријан Вирц постигао погодак "из одбице" након што је промашио једанаестерац у 11. минуту надокнаде изгубљеног времена. Бајер је иначе головима Џаке и Вурца водио са 2:0 од 38. минута, али је "Менш" изједначио у 85. минуту.

Леверкузен је замах наставио и у мечу Купа Немачке, где је против четвртолигаша Карл Цајс Јене обезбедио тесну победу од 1:0, али резултат не одсликава право стање на терену јер је екипа Шабија Алонса доминирала и требало је да постигне још неколико голова.

Лајпциг је такође започео своју сезону позитивно, победом са 4:1 против трећелигаша Рот-Вајс Есена у првом колу Купа Немачке. Уследила је теснапобеда од 1:0 против Бохума на отварању Бундеслиге.

Летње појачање Антонио Нуша наставио је своју импресивну форму, постигавши свој други гол у исто толико утакмица само неколико минута након уласка са клупе. Упркос црвеном картону Вилија Орбана, Лајпциг је одржао савршен почетак.

Укључујући прошлу сезону, Лајпциг је сада у низу од 12 утакмица без пораза у Бундеслиги, са осам победа и четири ремија, што је њихов најдужи низ под вођством тренера Марка Розеа. Међутим, Леверкузен има још дужи низ без пораза у лиги, који тренутно износи 35 утакмица.

Прошле године оба првенствена дуела завршила су победом Бајера од 3.2, а у Леверкузену су обе екипе постигле бар по један гол у првом полувремену.

КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: прво полувреме ГГ (квота 3,73)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

РАЧУНИЦА! Ево колико бодова треба Црвена звезда да освоји да би прошла у нокаут фазу нове УЕФА Лиге шампиона!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у Лигу шампиона, а она ће бити као ниједна досад. Игра се у потпуно новом формату, али већ има јасних назнака - колико бодова би требало освојити да би се прошло из групне фазе у нокаут.

29. 08. 2024. у 19:12

СТРАШАН ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА! Црвена звезда добила ривале, утакмице ће бити спектакли - и четири на Маракани, и оне четири у гостима!

Црвена звезда се четврти пут пласирала у УЕФА Лигу шампиона и чека је историјско учешће у потпуно реформисаном елитном надметању. Жреб је одредио с киме ће играти, а осам њених супарника - обећавају истинске спектакле.

29. 08. 2024. у 18:56 >> 18:56