БИЋЕ ГОЛОВА У АМСТЕРДАМУ: Док Србија муку мучи са нападачима, Александар Павловић тресе мреже у дресу Немачке

О. М.

10. 09. 2024. у 08:00

ХОЛАНДИЈА у једном од дербија трећег кола Лиге нација дочекује Немачку. Овај меч у оквиру Групе 3, Лиге А игра се у уторак, од 20.45, на "Јохан Кројф" арени у Амстердаму.

Profimedia

"Лале" су у суботу дочекале Босну и Херцеговину, а меч је био неизвестан све до 88. минута када су повели са 4:2, да би до краја утакмице постигли још један гол. Иначе, голеаду је отворио нападач Манчестер јунајтеда Џошуа Зиркзи коме је то био дебитантски погодак у дресу са државним грбом.

Иако је Босна и Херцеговина брзо изједначила, "орање" је вратило вођство захваљујући Тијани Реијндерсу, који се пред крај првог полувремена уписао на асистенцију Зиркзија.

У наставку меча изабраници Роналда Кумана су повећали предност постигавши још три гола, а међу стрелцима су били Коди Гакпо, Воут Вегхорст и Ћави Симонс. Ово је била прва утакмица Холандије од пораза у полуфиналу Европског првенства од Енглеске у последњим минутима.

Немачка је такође снажно почела своју кампању у суботу, победивши у Диселдорфу Мађарску са 5:0, што је ипак изненађење имајући у виду игре које у последње време пружају наши северни суседи.

У стрелце су се уписали Никлас Филкруг, Џамал Мусијала, Флоријан Вирц, Кај Хаверц и наше горе лист, несуђена ведета Пиксијевих "орлова" Александар Павловић.

Подмлађена Немачка, под командном палицом врло младог селектора Јулијана Нагелсмана, покушаће у овој сезони да Немачкој донесе први трофеј у овом такмичењу.

Нагелсман је победио у осам од својих првих 14 утакмица као селектор. Последњи пут кад су се Холандија и Немачка састале у Лиги нација, "лале" су глатко победиле са 3:0 на овом истом стадиону, головима Ван Дајка, Депаја и Вајналдума.

Једно је сигурно када играју ови ривали - биће голова! Само два пута у последњих 17 међусобних сусрета није дошло 3+.

Кликни на линк за НАШ ТИП: 3+ (квота 1,65)

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

ДОСАД НАЈВЕЋЕ ОТКРИЋЕ О СТАЊУ ЛЕГЕНДАРНОГ ШУМИЈА! Ево како је Михаел Шумахер сада и зашто се у терапији користи вожња аутомобилом

МИХАЕЛ Шумахер је пре скоро 11 година доживео велику несрећу, а у јавност је сада испливао један детаљи који је обрадовао све поклонике чувеног "Шумија".

09. 09. 2024. у 21:00

РУСИЈА ЈЕ ТО: Дејан Станковић добио највише гласова, а није изабран за тренера месеца

Дејан Станковић, од овог лета шеф стручног штаба ФК Спартак из Москве, није успео да победи у избору за најбољег тренера руске Премијер лиге (РПЛ) за месеце јул и август.

09. 09. 2024. у 19:48