ТРЕНЕР ДОРТМУНДА У ПРОБЛЕМУ: Звезда тима ван терена до краја октобра

О. М.

05. 10. 2024. у 08:22

БОРУСИЈА из Дортмунда ће Али Упокушати да оствари трећу узастопну победу ове суботе у Бундеслиги када путује у госте Унион Берлину.

"Жуто-црни" су у прошлом колу убедљиво савладали екипу Бохума са 4:2, чиме су се само делимично искупили код навијача за шокантан пораз од 5:1 против Штутгарта коло пре тога.

Потпуну катарзу доживели су пре неколико дана у Лиги шампиона када су декласирали шкотске шампионе Селтик убедљивим тријумфом од 7:1 пред одушевљеним "жутим зидом" који није пропустио ни ову међународну утакмицу да истакне своје антиглобалистичке и анти-УЕФа ставове.

Екипа Нурија Шахина је после девет минута била изједначена са Селтиком, али је Дортмунд на полувремену водио са 5:1. Карим Адејеми је постигао хет-трик у првом полувремену како би помогао својој екипи да обезбеди другу победу у Лиги шампиона. Да због повреде није морао да напусти игру у 48. минуту ко зна на ком броју би се зауставили и он и Борусија.

Шахин је истакао да победа од 7:1 мора да постане стандард за његову екипу у будућности и упоредио њихов учинак у тој утакмици са поразом од Штутгарта.

Ове сезоне, Дортмунд је постигао 24 гола и примио седам у осам такмичарских мечева, иако има тек шести најбољи ₓГ коефицијент међу 18 тимова Бундеслиге.

Хендикеп за Шахина је што неће моћи да рачуна на услуге Карима Адејемија до краја октобра због повреде задње ложе, Ђовани Рејна ће се вероватно вратити средином октобра, док је нападач Доњел Мален под знаком питања због температуре.

Због ових изостанака, Шахин би могао да се одлучи за Џејмија Бајно Гитенса, Џулијана Бранта и Џулиена Дуранвила да играју иза истуреног нападача Серхуа Жирасија.

Унион Берлин је у последњој утакмици доживео пораз од Борусије Менхенгладбах резултатом 1:0, где није имао значајније шансе. Забележио је само 36 одсто поседа, али је гол који га је коштап пораза примио тек у шестом минут надокнаде.

Менаџер Бо Свенсон је изразио незадовољство суђењем на тој утакмицие, истичући дуго додато време на крају другог полувремена, али је такође признао да је његова екипа лоше реаговасла код победноносног гола "ждребаца".

Али Свенсон може да буде задовољан генералним учинком својих изабраника ове сезне, јер им је тај пораз прошле суботе био први у последњих седам утакмица, током којих су остварили четири победе и два ремија.

Домаћини имају други најбољи одбрамбени учинак у лиги, примили су само три гола, али су забрињавајуће постигли само четири, што их сврстава међу најслабије нападе у лиги.

Унион Берлин ће до краја октобра остати без голмана Јаника Штајна због повреде рамена због које је био ван терена од почетка августа. Нападач Иван Пртајин и десни бек Јосип Јурановић вероватно неће бити на располагању до средине месеца, док је Кевин Воланд под знаком питања због повреде колена.

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,62)

НАВИЈАЧИ ХАЈДУКА ИЗ СПЛИТА ИПАК НА МАРАКАНИ?! ЕВО И КОЛИКО ЊИХ! Најновије вести из Хрватске пред меч Црвена звезда - Бенфика у Лиги шампиона

Пред утакмицу Црвена звезда - Бенфика, која се у оквиру 1. кола Лиге шампиона игра данас у Београду, бурно је и у хрватским медијима, јер су навијачи тамошњег Хајдука, из Сплита, у изврсним односима са најватренијим присталицама поменутог португалског гиганта, па тако има најава да ће поједини припадници сплитске Торциде доћи на мечу који је у српској престоници.

19. 09. 2024. у 15:39

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен само зато што се крстио, Новости откривају како је све перфидно упаковано!

ШОК! Немања Мајдов ипак није кажњен "само зато што се крстио", "Новости" откривају како је све перфидно упаковано!

Репрезентативац Србије у џудоу Немања Мајдов објавио је нешто невероватно: после Олимпијских игара у Паризу, на којима је учествовао у категорији такмичара до 90 килограма тежине, суспендован је из спорта - јер се крстио пред излазак на борилиште у престоници Француске. "Новости" вам доносе - како је Међународна џудо федерација на врло лукав начин извела кажњавање нашег борца.

19. 09. 2024. у 16:07

СПРЕЧЕН ХАОС! Торцида Сплит кренула у Београд на утакмицу Црвена звезда - Бенфика, реаговала српска полиција!

Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић изјавио је да припадници МУП-а предузимају свеобухватне мере безбедности поводом данашње фудбалске утакмице између ФК Црвена звезда и ФК Бенфика из Португалије, будући да су, током вршења граничне контроле лица и возила, код више навијача гостујуће екипе пронађена обележја ФК Хајдук из Сплита и навијачке групе "Торцида".

19. 09. 2024. у 14:14