КОШМАР "ШЕШИРЏИЈА" СЕ НАСТАВЉА: Прошле године у Премијер лиги, сада зацементирани за дно табеле Чемпионшипа
ДАНАШЊИ програм другог ранга фудбала у Енглеској отвориће Вотфорд и Лутон који се састају на "Викереџ роуду" од 13 часова.

ФОТО: Танјуг/АП
Тужна је фудбалска прича екипа Лутона која је од еуфорија играња Премијер лиге прошле сезоне, дошла до тога да је последња на табели Чемпионшипа само годину дана касније.
"Шеширџије" нису биле толико лоше у елити, чак су и могле да опстанка да су имале више среће, међутим ове сезоне играју катастрофално, остварили су само седам победа и зацементирани су за дно.
То је већ дуго случај, јер су на последњих пет мечева освојиле само два бода, доживеле су чак три пораза и под хитно им је потребан излаз из кризе.
На последњем одиграном мечу против Плимута им је мало фалило да дођу до победе, повели су у 55. минуту преко Брауна и добро су играли, али нису успели да сачувају предност до краја меча и морали су се задовољити бодом (1:1).
До краја је остало да се одигра још 13 кола, а Лутон заостаје пет бодова за Кардифом који је први тим изнад црте и јасно је да је веома тежак задатак пред дружином са "Кенилвурт роуда".
Са друге стране, победом над Мидлбзроом у прошлом колу (1:0) Вотфорд је одржао своје наде о пласману у плеј-оф за елиту.
Та победа је било преко потребна "стршљеновима" који нису славили скоро месец дана, тачније на пет лигашких мечева, и коначно су прекинули тај црни низ.
Најзаслужнији за то био је Муса Сисоко који је постигао једини гол на утакмици у 40. минуту.
Домаћини су се на тај начин попели на 11. место табеле Чемпионшипа и сада заостају шест бодова за шестопласираним Блекбурном од којег су одиграли меч мање, тако да се новим тријумфом лако могу прикључити борби за места које воде у плеј-оф.
Оно што морају поравити ако желе то да учине су игре на "Викереџ роуду", на последњих пет утакмица код куће нису освојили ниједан бод и то је недопустиво за тим који мисли да се бори за промоцију.
У првом делу сезоне Лутон је савладао Вотфорд резултатом 3:0, али улоге су сада обрнуте, "стршљенови" су фаворити и мислимо да ће то показати на "Викереџ роуду".
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 1 (квота 2,40)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA
Препоручујемо

"ИСТОРИЈСКИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ": Звезда ове сезоне руши бројне рекорде, али пита се нешто и Партизан
22. 02. 2025. у 09:41 >> 13:21

КАКАВ ДВОБОЈ У САУДИЈСКОЈ АРАБИЈИ: Александар Митровић не може да помогне друговима у дербију сезоне
22. 02. 2025. у 10:17 >> 08:13

РУСИЈА ЗАПАЊЕНА: Легендарна Јелена Исинбајева се одрекла Путина, а онда је откривено - ово
Једна од најбољих руских спортисткиња свих времена, атлетичарка Јелена Исинбајева, повукла је потез који није наишао на одобравање многих у Руској Федерацији, нарочито јер се десио док траје рат у Украјини. Најновије вести везане за Исинбајеву додатно су шокирале Русију.
12. 05. 2025. у 20:00

"СИНЕР" НЕ МОЖЕ ДА УЧЕСТВУЈЕ НА ТУРНИРУ! Нови папа, Лав XIV, донео одлуку која је изненадила Италију
Откако је нови папа изабран, вести из Ватикана постају све занимљивије.
12. 05. 2025. у 16:37

РУСИЈА ЗАТЕЧЕНА: Оно што је Дејан Станковић урадио после дербија многе је изненадило (ВИДЕО)
Русија је, откако је Дејан Станковић преузео ФК Спартак из Москве, прошла од стања суњичавости према његовим тренерским квалитетима (јер уводни резултати нису били добри) до одушевљења (јер је недавно савладан и "несавладави" шампион), до слегања раменима - јер је шампионска трка изгубљена. Србин се сада побринуо за још једну ствар која је убуркала руске фудбалске страсти.
12. 05. 2025. у 12:50
Коментари (0)