ВЛАХОВИЋ ОКОНЧАВА ЈУВЕОВУ КРИЗУ: Данашњи ривал "старе даме" је редовна муштерија српског центарфора
ДВЕ екипе које су далеко од својих амбиција састају се у дербију недељаног програма Серије А на "Олимпику" (20.45). Јувентус стиже у Рим после два узастопна пораза, док Лацио и даље безуспешно тражи константност у другом мандату Мауриција Сарија.
Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO
Притисак у Торину расте из дана у дан. Тим Игора Тудора упао је у кризу резултата, након пет ремија и једног пораза у претходних шест утакмица, уз пад на седмо место табеле Серије А „стара дама“ је поражена и на Бернабеуу.
Реал Мадрид је славио 1:0, иако су Душан Влаховић и Лоис Опенда имали изгледне прилике, а Џуд Белингем искористио је једину праву шансу „краљевића“. Јувентус је тако остао на само два бода у прве три утакмице лигашке фазе Лиге шампиона.
Још забрињавајуће је што Тудоров тим није постигао гол више од 300 минута, од поготка Франсишка Консеиса против Виљареала. Поражени су и у Серији А од Кома (0:2), што је прекинуло серију од 11 лигашких утакмица без пораза.
Сада у Риму траже начин да поврате самопоуздање и ефикасност. Историја им бар мало иде у прилог – Јуве је дао гол у 28 од последњих 29 гостовања Лацију.
С друге стране, Саријев Лацио је тек почео да хвата ритам после катастрофалног старта сезоне. После три пораза у прва четири кола, „небеско-плави“ су остварили победу над Ђеновом (3:0), извукли бод против Ториноа у последњим тренуцима и потом ремизирали без голова у Бергаму.
Ипак, упркос благом напретку, Лацио је и даље у доњем делу табеле, уз само две победе у последњих 15 лигашких мечева на Олимпику.
Што се тиче здравствене ситуације, домаћин у овај дуел улази ослабљен — Валентин Кастељанос, Нуно Тавареш, Николо Ровела, Самуел Жиго, Фисајо Деле-Баширу и Лука Пелегрини су ван строја, док се Матео Канчелјери недавно повредио.
Код Јувентуса нема Бремера и Хуана Кабала, али се очекује повратак капитена Мануела Локателија у стартну поставу.
У нападу је највећа дилема — Влаховић, Џонатан Дејвид или Опенда. Србин традиционално игра одлично против Лација, са чак седам постигнутих голова, и управо би он могао да буде кључни човек у покушају Јувентуса да прекине голгетерски пост и крене у опоравак сезоне.
Очекујемо тврд меч између два тима која играју испод очекивања, офанзивно су непотентни и верујемо да ће се то наставити вечерас на "Олимпику".
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: |0-1&||0-2 (квота 1,53)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Анђела Вуковић | Радозналост је њена супермоћ
Препоручујемо
ЗВЕЗДА БЛИСТА: Црвено-бели су везали четири победе на евросцени
25. 10. 2025. у 11:08
КЉУЧА ПОД ВЕЗУВОМ: Шампион тражи повратак у форму, лидер жели да задржи прво место
25. 10. 2025. у 09:55
УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)
У најновије вести везане за Русију и Украјину - "уплела" се и Србија.
14. 03. 2026. у 21:45
РУСИЈА ЗАПАЊЕНА ПОТЕЗОМ ИЗ СРБИЈЕ! Ово што се десило у Београду - завршило одмах у свим руским медијима (ФОТО)
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" и Србија је уплетена.
14. 03. 2026. у 20:24
ТРАМП И АМЕРИ У ШОКУ! Ево шта је Иран затражио од њих
Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао да ће да се деси овакав ирански одговор, након последњег што је урадио председник Сједињених Америчких Држава, Доналд Трамп.
14. 03. 2026. у 20:15
Коментари (0)