МИЛАН СЕ ВРАЋА НА ЧЕЛО ТАБЕЛЕ: "Росонери" нису добили "бикове" у три последња сусрета, али домаћин је у катастрофалној форми
ПОСЛЕ болног испадања из Купа Италије, Милан ће у понедељак наставити трку за Скудето на гостовању Торину.
FOTO: Tanjug/AP/Antonio Calanni
Милан је и поред елиминације из Купа задржао висок ниво у Серији А, где њихова кампања и даље премашује очекивања. Росонери делују стабилно, тактички зрело и резултатски константно, што их држи у врху табеле и чини једним од најозбиљнијих претендента на титулу.
Тим Масимилијана Алегрија је непоражен у последњих дванаест кола, уз седам сачуваних мрежа, а последњи примљени гол у првенству био је почетком новембра.
Сусрет против Лација у четвртак био је други у само пет дана. Претходно је Милан славио минималним резултатом на "Ђузепе Меаци", али је Лацио у Купу преокренуо резултат и елиминисао Росонере голом Матије Заканија у финишу. Ипак, у првенству Милан наставља са стабилним резултатима и показује дефанзивну зрелост која их држи међу фаворитима за Скудето.
Торино је у озбиљном паду форме и без победе у последњих пет утакмица, а пораз од Лечеа додатно је погоршао ситуацију. Тим тренутно има само 14 бодова, што је њихов најслабији учинак у овој фази сезоне у последњих пет година. Одбрана Торина прима просечно 1,77 голова по утакмици, највише у лиги, док напад постиже скроман број голова.
Милан ће имати своје најјаче играче на располагању: Лука Модрић и Кристијан Пулишић се враћају у стартну поставу, док ће Јусуф Фофана изостати због повреде, а Самуеле Рици или Рубен Лофтус-Чик ће га заменити. Рафаел Леао је од седмог кола на новој централној позицији у нападу постигао пет голова и представља главну опасност за одбрану Торина.
Торино ће вероватно наступити са Израелом на голу, Тамезеом, Марипаном и Коком у одбрани, Педерсеном, Касадејем, Аслањијем, Влашичем и Лазаром у средини, а у нападу партнерство ће чинити Чејдс Адамс и Дуван Запата.
Милан ће наступити са Мањаном на голу, Томоријем, Габијом и Павловићем у одбрани, Саелемајкерсом, Рицијем, Модрићем, Рабиоом и Бартесагијем у средини, а Пулишић и Леао ће водити напад.
КЛИКНИ НА ЛИНК ЗА НАШ ТИП: 2 (квота 1,77)
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Препоручујемо
Без икса нема фикса: Три предлога за мечеве на којима верујемо да неће бити победника
20. 04. 2026. у 10:27
Драма! Србија цео дан стрепела да ли Црвена звезда бојкотује вечити дерби - ево шта се у суботу увече десило!
Распоред је био такав - вечити дерби за крај лигашког дела регионалног шампионата у кошарци, али... То што је распоред говорио "Партизан дочекује Црвену звезду у недељу увече" није се свидело Звезди. Уопште.
18. 04. 2026. у 20:05
Русија је запањена: Не може да верује шта јој је Пољска управо урадила!
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
18. 04. 2026. у 16:29
Запад у шоку, Русија слави: Конор Мегрегор постао православац!? Фотографије које је објавио изненадиле су свет!
Најновије вести из света борилачких вештина су - изузетно интересантне.
18. 04. 2026. у 12:19
Коментари (0)