ЖОЦ ПРОТИВ "СВОЈИХ": Црно-бели дочекују један од најскупљих тимова!
КОШАРКАШИ Партизана ће у 11. колу Евролиге угостити Панатинаикос.

ФОТО: М. Вукадиновић
Црно-бели су пре само три дана савлaдали Борац у оквиру регионалне лиге, а на терену су изгледали сјајно. Офанзивно су били на висини задатка, док је одбрана коначно била затегнута до максимума.
Актуелни шампион АБА лиге је већ на полувремену направио залиху од 26 поена и противник је у потпуности био матиран. Деловало је као да ће у наставку спустити гас, међутим, до тога није дошло, коначан резултат гласио је 101:56.
Тристан Вукчевић је коначно добио нешто већу улогу и знао је да је искористи. Био је први стрелац тима са 24 поена. Матеуш Понитка је имао 13 поена и 7 асистенција, док је Ален Смаилагић такође бројао до 13. Пи-Џеј Доужер је добро отворио утакмицу, а за 17 минута на паркету имао је 12 погодака. Жељко Обрадовић је користио све играче и сви су се уписали у листу стрелаца.
У пораженом табору највише се истакао Роналдо Сегу који је постигао 16 поена.
Партизан је јако добро шутирао иза линије 6,75, убацио је 14 тројки из 27 покушаја (51,9%).
У најелитнијем европском такмичењу "парни ваљак" има негативан скор, до сада је остварио 4 победе уз 6 пораза.
Оно што највише радује навијаче је повратак Кевина Пантера и Алексе Аврамовића који су одрадили тренинге. Одсуство капитена се и те како осетило у протеклом периоду.
Данас на мегдан долази клуб који је уложио велику количину новца у овај пројекат. Направљена је тотална реконструкција тима, а са Ергином Атаманом дошли су и Матијас Лесор, Хуанчо Ернангомез, Костас Слукас и многи други.
Ернангомез је доживео повреду и вечерас га нећемо видети на паркету, међутим, остатак тима је изузетно "наоштрен". "Зелени" су везали осам победа у свим такмичењима и самопоуздање им је на високом нивоу.
Популарни Жоц ће играти против бившег клуба и не сумњамо да ће прорадити емоције.
Први стрелац Атињана је Динос Митоглу који у просеку убацује 17,3 поена, док је иза њега Лесор са 13,7. Француски интернационалац је дао велики допринос Партизану и сигурно ће вечерас бити дочекан овацијама.
Ови ривали су се прошле сезоне састали два пута и српски представник је славио у оба наврата.
Верујемо да ће и вечерас на крилима навијача уписати бодове.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Препоручујемо

ПОБЕДА НАД ПАРТИЗАНОМ ДАЈЕ ВЕТАР У ЛЕЂА ТСЦ-У: Српски представник и даље има шансу за пролеће у Европи
30. 11. 2023. у 11:23 >> 11:23

МОЖЕ ЛИ ЧУКАРИЧКИ ДО ПРВИХ БОДОВА У ЛИГИ КОНФЕРЕНЦИЈА? ''Брђани'' би да искористе лошу форму чете Дејана Станковића
30. 11. 2023. у 12:42 >> 12:42

РОМА СЕ БОРИ ЗА ПРВО МЕСТО: ''Вучици'' неће бити лако против разиграних Швајцараца
30. 11. 2023. у 09:12 >> 09:12

МАКСИМИР 1990. НИЈЕ БИЛА "УТАКМИЦА КОЈОМ ЈЕ ПОЧЕО РАТ": Звезда и Динамо су после језивог хаоса ипак играли, а ево како се то завршило
Она чувена неодиграна утакмица на Максимиру у мају 1990., и то баш на овај дан - 13. маја, није и последња у дугом низу фудбалских судара загребачког Динама и Црвене звезде.
13. 05. 2025. у 21:00

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Пољска урадила
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.
13. 05. 2025. у 18:15

КАД "ДЕЛИЈЕ" ЗАГРМЕ: Нећемо да се руши Маракана, нећемо да се мења боја грба Звезде!
"Делије", најватренији навијачи Црвене звезде, решили су да се данас огласе. "Ванредно", рекло би се, али - са важним разлогом.
13. 05. 2025. у 14:00
Коментари (0)