"ПАРНИ ВАЉАК" ЖЕЛИ ДО ПОБЕДЕ: Црно-бели јуре бодове у Болоњи!
ПАРТИЗАН ће у 25. колу Евролиге гостовати Виртусу.

FOTO: M. Vukadinović
Црно-бели су након пораза у "вечитом дербију" доживели још један несупех у Кнежевини. Бољи од њих био је Монако резултатом 85:70.
Изабраници Жељка Обрадовића су током 30 минута имали резултатски егал, да би домаћин у последњој деоници направио серију која их је довела до двоцифрене предности, а затим и до победе.
Кевин Пантер је коначно одиграо на свом нивоу, за 35 минута проведених на паркету убацио је 28 поена. Сјајну ролу у нападу имао је и Френк Камински са 17 погодака, међутим, српски стручњак није задовољан његовом игром у одбрани.
У листу стрелаца уписали су се још Зек Ледеј (8), Алекса Аврамовић (6), Џејмс Нанели (6) и Бруно Кабокло (5). Пи-Џеј Доужер, Огњен Јарамаз, Урош Трифуновић и Ален Смаилагић су били без поентерског учинка.
Највећи проблем црно-белима правио је Мајк Џејмс који је у завршници погодио неколико невероватних шутева, а треба истаћи и учинак под кошем који је имао Мам Жаите. Француз се зауставио на 14 поена и 6 скокова.
Партизан је себи закомпликовао ситуацију и мораће да одигра на високом нивоу завршницу регуларног дела уколико жели да буде учесник плеј-ина.
Са друге стране њихов данашњи противник је најпозитивније изненађење ове сезоне. Изабраници Луке Банкија су у досадашњем делу сезоне одиграли на изузетно високом нивоу. Уписали су 15 победа и 9 пораза и тренутно се налазе на деоби четвртог места заједно са Фенербахчеом.
У последње време италијански представник је доста играо десеткован, дуго су ван састава Торнике Шенгелија, Огњен Добрић и Девонте Кејкок. У претходном колу кошаркашки Виртуса поражени су од Барселоне на гостујућем паркету, коначан резултат гласио је 84:57.
Виртус важи за изузетно тврду екипу, прве звезде су свакако Шенгелија и ветеран Марко Белинели који је одиграо неколико невероватних партија. Некадашњи НБА ас игра у изузетном ритму и јако је тешко бранити шутеве које испаљује.
Ови ривали су се састали у 17. колу, а Банкијеви пулени су славили резултатом 75:77. Партизан ће се следеће недеље састати са Бајерном, док ће тим из Болоње дочекати Монако.
Очекује нас интересантна утакмица и верујемо да ће Пантер и дружина коначно уписати победу на гостовању.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС
Препоручујемо

ДА ЛИ ЈЕ ВРЕМЕ ЗА ЈОШ ЈЕДНУ ВЕЛИКУ ПОБЕДУ? Црвено-бели поново верују у себе!
02. 02. 2024. у 11:53 >> 11:53

БИЛБАО МАЛО ПРИКОЧИО У ЛА ЛИГИ: "Катедрала" је неосвојива тврђава за "гусаре"
02. 02. 2024. у 09:55

МИЛИОНЕРИ НЕ ПЛАНИРАЈУ ДА СТАНУ! "Фармацеути" су одмакли, али циљ је топ 4
02. 02. 2024. у 11:20

ФИОРЕНТИНА ИДЕ ПО ПРВУ ПОБЕДУ У 2024: Лече тражи излаз из кризе и први тријумф после шест утакмица поста
02. 02. 2024. у 09:42 >> 09:42

НЕ МОЖЕ ДА УЖИВА БЕЗ СРБИЈЕ! Ево с киме је виђен Бастијан Швајнштајгер, Ана Ивановић му није ни крај памети
"Ана Ивановић и Бастијан Швајнштајгер се раздводе". Тако су јављали многи медији, након почетне информације у немачком Билду како славни спортски пар више не живи заједно. Потом се чинило да ствари нису тако црне између њих двоје, али... Заправо, баш јесу. Сада свако од њих живи свој живот - а "Басти", притом, баш ужива.
14. 09. 2025. у 14:53

ХРВАТИ ЗГРОЗИЛИ РУСИЈУ! Због оног што Хрвати раде, Руси не могу да дођу себи!
Русија је, откако је почео рат у Украјини, доживела многе "ниске ударце", али онај који јој Хрватска ових дана наноси - нико у Руској Федерацији није очекивао.
14. 09. 2025. у 14:03

НИКОЛА ЈОКИЋ НЕЋЕ ВИШЕ ИГРАТИ ЗА СРБИЈУ? Легендарни кошаркаш забринуо нацију, поменуо и Пешића
Након елиминације Србије са Европског првенства у кошарци све се гласније говори да Никола Јокић неће више наступати за Србију, а то је данас рекао и Жарко Паспаљ.
14. 09. 2025. у 13:45
Коментари (0)