БОРБА ЗА БРОНЗУ: Очекивало се да ови тимови играју финале, али до тога није дошло

В.М.

30. 06. 2024. у 10:20

ЗА треће место у Лиги нација за одбојкаше бориће се Пољска и Словенија које се састају у ''Атлас арени'' у Лођу од 17 часова.

БОРБА ЗА БРОНЗУ: Очекивало се да ови тимови играју финале, али до тога није дошло

ФОТО: Профимедиа

Пре почетка завршног турнира у Лођу очекивало се да се ове репрезентације нађу у финалу. Поред тога што су браниоци титуле и имају подршку са трибина, Пољаци су најбоља екипа на свету, међутим у јучерашњем мечу су доживели неочекиван пораз од Француза (2:3 у сетовима) и сада морају да се задовоље борбом за бронзу.

Иако су желели да одбране титулу, верујемо да овај пораз није толико потресао изабранике Николе Грбића који су фокусирани на Олимпијске игре где су главни фаворити за злато.

Подсетимо, одбојкашки турнир у Паризу ће трајати од 27 јула до 11 августа.

Са друге стране, Словенци су били најбоља екипа регуларног дела Лиге нација, доживели су само један пораз од Јапанаца у том периоду, а управо су ''самураји'' били ти који су их савладали у полуфиналу.

Иако су играли без Рана Такахашија, то није био проблем за Јапанце који су славили са 3:0 у сетовима и тако се пласирали у своје прво финале икада у Лиги нација.

То је био разочаравајуће пораз за ''змајчеке'', посебно јер нису освојили ниједан сет, али времена за тугу нема јер их већ од 17 часова очекује обрачун за бронзу.

У регуларном делу такмичења су Словенци показали да знају како се побеђује Пољска коју су савладали у првој недељи Лиге нација максималним резултатом (25:20, 25:21, 25:18).

Данас очекујемо да оба тренера направе одређене ротације и верујемо да ћемо гледати доста неизвестан меч због чега предлажемо да ће граница поена бити пребачена.

НАШ ТИП: +177,5 (квота 1,85)

POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU KLADIONIČARSKIH PRIČA

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НЕВЕРОВАТАН ПОРАЗ СРБИЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Наше рукометашице иду даље, али...

НЕВЕРОВАТАН ПОРАЗ СРБИЈЕ НА СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ! Наше рукометашице иду даље, али...

Женска рукометна репрезентација Србије није успела да настави низ победа на првенству света, а рукометашице једног од домаћина за то су се побринуле: Немачка не само да је победила Србију, а коначан резултат је гласио 20:31, већ је наш државни тим, у једном врло нервозном наступу, изгубио и искусну Сању Радосављевић, изнета је потом са терена и Дуња Табак, а притом су му и "трајно" искључена Јована Скробић, док је Драгана Цвијовић добила "двоструко искључење" због свог беса. Ипак, има и добрих вести за Српкиње, а тичу се друге рунде шампионата планете...

30. 11. 2025. у 19:33 >> 19:33

ЗВЕЗДА УЗ ДОСТА МУКЕ САВЛАДАЛА ОФК БЕОГРАД: Плаво-бели два пута водили али ипак три бода из Зајечара односе црвено-бели

ЗВЕЗДА УЗ ДОСТА МУКЕ САВЛАДАЛА ОФК БЕОГРАД: Плаво-бели два пута водили али ипак три бода из Зајечара односе црвено-бели

Фудбалери ОФК Београд и Црвена звезда одиграли су спектакуларан меч у 17. колу Суперлиге Србије. Црвено-бели су славили са 4:3 у Зајечару.

30. 11. 2025. у 20:29

Коментари (0)

МИРКА О ПРОТЕКЛОЈ ГОДИНИ:  Све се на крају заборави, било је ЗАНИМЉИВО