ИЗУЗЕТНО БИТАН МЕЧ ЗА СРБИЈУ! Након њега "плава чета" ће знати да ли може до четвртфинала
У дербију дана одбојкашког олимпијског турнира у Паризу састаће се Јапан и Америка (21.00). Овај меч има посебан значај за нашу репрезентацију јер ће "плава чета" после њега знати да ли математички може да се нађе у четвртфиналу.
Foto: Profimedia
Пошто је Бразил савладао Египат са 3:0 у сетовима пласирао се као најбоља трећепласирана екипа у четвртфинале и сада је преостало још само једно место за нокаут фазу. За њега се бори Србија, а судбина "плаве чете" биће јасна након обрачуна Јапана и Америке.
Ситуација је следећа, Бразил је сигуран јер има четири освојена бода и сет-количник 6/6, тако да га Србија не може сустићи јер има освојен бод и сет-количник 2/6 и ни победа од 3:0 против Канаде јој не значи ништа.
Е сада, јако је битан вечерашњи меч јер Јапанци тренутно имају четири бода уз сет-количник 5/4, што значи да је нама потребно да Американци добију "самураје" са 3:0, јер би онда они имали сет-количник од 5/7, па би наше победа над Канадом од 3:0 у сетовима водила у четвртфинале.
Такође, вреди напоменути да у случају да су тимови изједначени по броју освојених поена и сет-количнику, а у том случају гледа се поен-количник, а ако и ту буду једнаки, гледа се ренкинг на светској ранг-листи.
Што се тиче самог вечерашњег меча, "самураји" су подбацили на првом сусрету против Немаца (2:3), али затим су одиграли нешто бољи меч и уписали су битну победу против Аргентине (3:1).
Иако нису на свом препознатљивом нивоу, Јапанце никад не треба отписати и очекујемо да вечерас одиграју најбољи меч до сада.
Са друге стране, Американци су уписали две победе до сада, прво су доминантно били бољи од Аргентине (3:0), а затим су имали нешто мањих проблема са Немцима које су "сломили" у тај-брејку (3:2).
Они су већ математички прошли даље, али сигурно ће јурити победу и на овом мечу како би се што боље пласирали на табели у генералном пласману и имали лакшег ривала у четвртфиналу.
НАШ ТИП: Јапан - Америка +182,5 (квота 1,88)
ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
НЕВЕРИЦА У ДЕНВЕРУ! Нове информације о повреди Николе Јокића (ВИДЕО)
Денвер је поражен на гостовању Кливленду, међутим то сада мање брине навијаче Нагетса, пошто се у дворани појавио Никола Јокић и бодрио своје саиграче.
03. 01. 2026. у 08:27 >> 08:27
"НЕМАЊА РАДОЊИЋ МОРА СКРОЗ ДА ПРОМЕНИ СВОЈУ ГЛАВУ!" Звездан Терзић о многим актуелним темама
Први човек Црвене звезде Звездан Терзић се дотакао многих актуелних тема у опширном новогодишњем интервјуу за “Телеграф”
03. 01. 2026. у 10:29
"СВЕ ЋЕМО УРАДИТИ ДА ОСВОЈИМО ТИТУЛУ!" Дејан Станковић пред почетак припрема за наставак сезоне
Тренер фудбалера Црвене звезде Дејан Станковић рекао је на почетку припрема за други део сезоне да ће он и играчи урадити све да освоје титулу првака Србије.
03. 01. 2026. у 11:35
Коментари (0)