ПОЧЕЛО УНИШТАВАЊЕ АМБРОЗИЈЕ: Третмани се спроводе на Бежанијској коси

04. 08. 2021. у 16:58

НА БЕЖАНИЈСКОЈ коси данас су почели третмани хемијског уништавања амброзије. Сузбијање ове коровске биљке спроводи се по стратегији који су радили стручњаци са Биолошког факултета Универзитета у Београду заједно са стручњацима Природно-математичког факултета и Пољопривредног факултета Универзитета у Новом Саду.

ПОЧЕЛО УНИШТАВАЊЕ АМБРОЗИЈЕ: Третмани се спроводе на Бежанијској коси

Беоинфо

Суштина ове стратегије је да ће се сваке године повећавати површина на којој ће се спровести мониторинг, мапирање и уништавање ове биљке.

- По овом принципу прошле године је урађен мониторинг на 2.000 хектара, а на основу података са терена, амброзију смо циљано уништили на 1.200 хектара, што је око десет пута више површине у односу на 2019. годину - казао је први човек престонице Зоран Радојичић. - Ове године очекујемо да ћемо уништавање амброзије спровести на 30 одсто више површина него претходне године.

До сада је хемијским путем на око 70 хектара површине уништена амброзија, кошење је спроведено на 440 хектара у приградском делу, као и на 40 хектара у градском делу, а додатно су у току и редовне активности екипа ЈКП "Зеленило - Београд" које косе на 3.000 хектара јавних површина.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

СРБИ ВИШЕ НЕ МОГУ ДА ПУТУЈУ БЕСПЛАТНО У ОВУ ЕВРОПСКУ ЗЕМЉУ: Треба вам посебна дозвола, ево колико кошта

ЕВРОПСКИ држављани који путују у Велику Британију од данас морају имати дигиталну пропусницу за улазак у земљу, за коју британска влада тврди да ће побољшати безбедност граница.

02. 04. 2025. у 10:16

НЕМОГУЋЕ ЈЕ ПОБЕЋИ ОД ТОГА: Здравко Чолић први пут о оптужбама да воли мушкарце

"НЕМОГУЋЕ ЈЕ ПОБЕЋИ ОД ТОГА": Здравко Чолић први пут о оптужбама да воли мушкарце

ПОЗНАТИ певач Здравко Чолић (73) познат је по томе што свој приватни живот чува далеко од очију јавности. Ипак, једном приликом одлучио је да направи изузетак и открије неколико личних детаља који су изненадили његове обожаваоце.

06. 04. 2025. у 11:39

Коментари (0)

СУД У ЛОЗАНИ ПРЕСУДИО! Делије, смете да користите УЕФА - мафија, да пишете и певате то, Црвена звезда више никад неће бити кажњена!