ДЕСНЕ ТРАКЕ ПРОХОДНЕ ОД 1. СЕПТЕМБРА: Чека се тендер за део Булевара петријарха Павла, путари финиширају раскрсницу са Пере Велимировића
ТЕНДЕР за извођача радова на трећој деоници будућег Булевара патријарха Павла од петље Хиподром до "Кнежевог лада" односно уклапања у постојећу саобраћајницу, ускоро би требало би да буде расписан.
Фото Н. Скендерија
Када ће радови на путу кроз Топчидер почети упитно је, пошто је сва прилика да неимари садашњу деоницу од Пере Велимировића до парка неће завршити до пролећа идуће године.
Путари сада раде на раскрсници Булевара и Пере Велимировића, а тај део биће завршен 1. септембра. Тада би линија 42 требало да се врати на стару трасу. До тог датума, кажу радници, биће асфалтиран десни део новоизграђене улице. После 1. септембра возила ће бити преусмерена управо на овај део, како би путари могли да раде на другој страни улице куда сада возе аутомобили и руше непотребну инфраструктуру. Иако је од подземних инсталација до сада доста урађено, остаје да се направе две нове траке целом дужином од 1,8 километара. Измештање Топчидерке почело је 1. марта 2018, а 3. септембра 2019. почели су радови на садашњој деоници, за коју су задужени "Енергопројект", "Бауваисен", АТМ БГ, "Конструктор" и "Машинокоп 2". Рок за завршетак ове фазе би је март ове године, али ће по свему судећи све бити завршено са годину дана закашњења.
Нови део, за који се расописује тендер, од Хиподрома преко Топчидера до постојеће улице дуг је два километра и ићи ће железничким коридором, како би сва стабла у парку била сачувана. Од петље Хиподром саобраћајница ће се спуштати према раскрсници са Улицом војводе Мишића са две одвојене коловозне траке за сваки смер. Одавде се измешта на железнички коридор дуж укрштања са Пионирском улицом, код постојећег подвожњака.
Прва раскрсница је са Булеваром војводе Мишића. Главни правац надовезује се на Булевар после спуштања од петље Хиподром, док је крак који води ка Драјзеровој пројектован као споредни. Овде неће бити левог скретање из правца Булевара ка Раковици. Пошто раскрсницу пресеца трамвајска пруга, трамваји ће овде убудуће имати предност. Траса после иде коридором железничке пруге, прелази се преко Топчидерске реке. Ту постоје два челична и један бетонски мост који се руше и гради се јединствен мост. Прва кружна раскрсница налази се на укрштању Булевара са Топчидерском и Пионирком улицом, односно на делу код ресторана "Стара дашчара". Од тог кружног тока нова саобраћајница наставља железничким коридором до раскрснице Топчидерске и Гардијске, односно код Железничке станице "Топчидер".
Фото Н. Скендерија
Следи поново кружни ток, баш код постојећег подвожњака у Пионирској улици, испод ресторана "Кнежев лад", где је стара окретница трамваја. На овај кружни ток уливају се четири крака, а укрштање са трамвајском пругом пројектовано је у два нивоа. Због подземних вода, кружни ток ће бити издигнут.
ТРАМВАЈИ
Трамвајска пруга од Хиподрома до ЖЦ Топчидер остаје. Одатле до старе окретнице биће саграђена нова, која ће се уклопити у сада направљене трамвајске баштице које иду између коловозних трака. Уједно, и стара окретница трамваја биће реконструисана.
ТРАНЗИТНИ САОБРАЋАЈ
САОБРАЋАЈНИЦА ће у функционалном смислу бити магистрална, планирана за одвијање транзитног саобраћаја. Чиниће везу постојећег ауто-пута и преко Новог Београда и Моста на Ади са Ибарском магистралом и обилазницом око Београда.
РУСИ ОБЈАВИЛИ СПИСАК НАЈВЕЋИХ НЕПРИЈАТЕЉА: Ево на ком је месту Хрватска
РУСКИ ски лист „Взгљад“ саставио је и у уторак објавио „Рејтинг непријатељских влада“ како би показао разлику између држава које се свесно супротстављају Русији и оних које су на ту одлуку „против њихове воље натерале спољнополитичке околности“, преноси Слободна Далмација.
14. 11. 2025. у 16:54
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (2)