ГЕРОНТОДОМАЋИЦАМА ПЛАТА 50.000? Град ће тражити од надлежног министарства повећање коефицијента

М. С.

15. 09. 2021. у 06:27

ПРЕСТОНИЧКИ пензионери убудуће ће имати на располагању за помоћ у кући још 75 геронтодомаћица, колико их је јуче на свечаности у Старом двору примљено у радни однос.

ГЕРОНТОДОМАЋИЦАМА ПЛАТА 50.000? Град ће тражити од надлежног министарства повећање коефицијента

Фото Беоинфо

 Уместо досадашње плате од 32.000 динара, Град Београд планира да од надлежног министарства затражи увећање коефицијента како би њихова зарада била барем 50.000 динара.

Са повећањем броја запослених за услуге - помоћ у кући, сениорима су на услузи 732 геронтодомаћице.

- Оне брину о више од 2.300 старијих од 65 година и неколико дана у недељи им помажу како би могли да имају нормалан живот у трећем добу - рекао је заменик градоначелника Горан Весић. - Новац који добијају није онај којим може да се плати њихов рад, а са повећањем минималца који је најавила Влада, он ће износити око 37.000 динара. И то је недовољно, јер желимо да им исплаћујемо најмање 50.000 динара. Имамо у буџету новац за то и мислимо да је то минимум да се жене посвете овом послу и да не морају да раде са стране.

План је да се до краја године преполови листа чекања на услугу геронтодомаћице.

- Ово је највећи помак када је у питању наш циљ, а то је да укинемо ту листу чекања у Граду Београду - рекла је секретарка за социјалну заштиту Наташа Станисављевић. - Процена је да у овом тренутку око 700 особа чека на ову услугу. Ово је уједно и позив свима који желе да раде овај посао да се обрате Националној служби за запошљавање или Геронтолошком центру како би прошли адекватну бесплатну обуку, а онда ће се од кандидата изабрати најбољи за овај посао.

ПРИГРАДСКЕ ДО КРАЈА ГОДИНЕ

ОПШТИНЕ Сурчин, Барајево и Гроцка једине су које тренутно немају услугу помоћи у кући. План Града планира да до краја године и суграђани са поменутих територија буду покривени.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Корак ближе грађанима: „еУправа за све“ у десет локалних самоуправа