ПОСТАВКА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Изложба поводом недеље мобилности

ПОВОДОМ "Европска недеља мобилности" отворена је изложба наградног фото конкурса "Одржива мобилност за здравији живот".

ПОСТАВКА НА ТРГУ РЕПУБЛИКЕ: Изложба поводом недеље мобилности

Privatna arhiva

Фотографије које су пристигле на конкурсу изложене су на паноима на Тргу Републике.

- Сваког септембра, већ двадесет година, говоримо о одрживој мобилности и значају зелене хијерархије у саобраћају пешачењу, вожњи бицикла, немоторизованим видовима саобраћаја, као и употреби јавног превоза - рекао је градоначелник Зоран Радојичић. - У Београду сваке године имамо 50.000 аутомобила више и зато морамо фаворизовати друге видове кретања у граду, што смо и дефинисали нашим Планом одрживе урбане мобилности.

Радојичић је најавио да ће током "Европске недеље урбане мобилности" у Београду свакодневно бити организовани догађаји којима ће грађани бити подсећани на важност зелене хијерархије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (0)

ЛУДИЛО МУНДИЈАЛА: ФИФА продаје траву!