У ЦЕНТРАЛНИМ ОПШТИНАМА 150 ПОСУДА: Београд добија рециклажни центар за третман стакла по највишим стандардима

М. С.

30. 10. 2021. у 07:52

БЕОГРАД ће ускоро добити рециклажни центар за третман стакла по највишим европским стандардима.

У ЦЕНТРАЛНИМ ОПШТИНАМА  150 ПОСУДА: Београд добија рециклажни центар за третман стакла по највишим стандардима

Фото: Приватна архива

Ово је јуче договорено потписивањем меморандума у Старом двору о међусобном разумевању између Града Београда, Немачке развојне сарадње (ГИЗ), НАЛЕД и Секопака на пројекту "Управљање стакленом амбалажом на Западном Балкану".

Како је том приликом истакао градоначелник Зоран Радојичић, до сада је постављено 600 контејнера за одлагање стакленог отпада у Србији, а у наредном периоду још 150 таквих посуда наћи ће се на Савском венцу и Старом граду.

- Дневна количина произведеног отпада у Београду износи око 1.500 тона, а значајан део тог отпада је стакло - навео је градоначелник.

- Стакло је материјал који се може бесконачно рециклирати и не губи на квалитету приликом сваке рециклаже. Са друге стране, стаклу је на депонијама потребно и до 5.000 година да се разгради. Зато, овим важним послом као што је рециклажа стакла, штедимо значајне количине, како сировина тако и енергије.

Извршна директорка НАЛЕД Виолета Јовановић нагласила је да је стакло четврти најчешћи материјал на нашем тржишту и чини петину укупне амбалаже.

- На тржишту Србије се годишње пласира 87.000 тона стакла, од чега на рециклажи заврши непуних 50 одсто - рекла је Јовановићева.

ЗАПРАТИТЕ НПОРТАЛ НА ФЕЈСБУКУ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: Кључан је био позив једног човека

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"

У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.

11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад орешником?

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?

РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.

10. 05. 2025. у 12:06

ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА? Јованино питање изазвало смех у студију: Како да се носе с толиком проблемима...

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."

ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.

13. 05. 2025. у 16:57

Коментари (0)

ХОДАО САМ ПО ЖИЦИ: Петоструки олимпијски шампион проговорио о зависности од наркотика