ЗЕЛЕНИ КРОВ НА НЕИМАРУ: На јавном увиду пројекат зграде у врачарској улици Интернационалних бригада
У ИНВЕСТИТОРСКОЈ меки Врачару, у плану је изградња још једне стамбене грађевине површине 1.166 квадрата. У улици, која је недавно била у жижи јавности због рушења предратне виле, у Интернационалих бригада, али на броју 87, биће изграђен нови стамбени објекат са кровним вртом. Судећи према урбанистичком пројекту, који је до 30. новембра на јавном увиду поштоваће се дозвољена спратност, а постојећа зграда биће срушена.
Будући изглед стамбене зграде
Пројекат предвиђа објекат спратности два нивоа подрумских просторија, приземље, два спрата и увучени спрат. У подрумским просторијама планирани су спа центар, вешернице, оставе, просторије кућног савета и гаража. На сваком од нивоа налазиће се по једна стамбена јединица.
- Пројектован је и кровни врт интензивног карактера, а за његово формирање обезбеђена је површина са плодним супстратом на крову подземних етажа. Инвеститор је "Интерфемили градња" - наводи се у урбанистичком пројекту.
Иначе, заменик градоначелника Горан Весић пре неколико дана најавио је да ће се на Врачару, па и у Котеж-Неимару, где се налази поменута улица ограничити спратност са четири на два спрата са увученим спратом. У току је поступак за заштиту ове целине.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ЕПСКИ ДЕБАКЛ! Арина Сабаленка избачена са Ролан Гароса
НАЈБОЉА тенисерка планете Арина Сабаленка неће се такмичити у завршници Ролан Гароса.
03. 06. 2026. у 15:48
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)