ТРАЖИ СЕ ИДЕЈА ЗА ЦЕНТРАЛНО ГРОБЉЕ: Слободан Адамовић најавио да ће општина Барајево добити ново коначиште
У ТОКУ је припрема тендерске документације за израду идејног решења за централно гробље у Барајеву.
Фото ГО Барајево
Ово је јуче најавио председник Градске општине Барајево Слободан Адамовић, приликом обиласка завршних радова на уређењу вечног коначишта у насељу Вранић.
- Завршетак уређења овог гробља за мене је само почетак решавања једног од горућих проблема на територији наше општине. Више пута сам говорио о томе да сматрам да је начин на који бринемо о гробљима показатељ стања једног друштва, а не можемо ни занемарити чињеницу да је превасходно неопходно обезбедити адекватан простор за сахрањивање. Због недостатка планске документације нисмо били у могућности да се бавимо радовима, морали смо прво урадити планове детаљне регулације и створити услове за пројектовање и изградњу. Предвиђено је да свака месна заједница добије уређено гробље, а да Барајево добије централно гробље са свим неопходним садржајима - рекао је Адамовић.
ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: "Ситуација је више него критична, убијају нам људе"
НАЈМАЊЕ 250 руских војника налази се у Покровску, где учествују у уличним борбама и убијају украјинске војнике, посебно оператере дронова, преноси Украјинска правда позивајући се на официре из две бригаде које делују у том подручју.
25. 10. 2025. у 19:17
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (0)