БЕЗ ГРАДЊЕ ИЗНАД ПРОКОПА? Станари се састали са премијерком Брнабић и градским урбанистом

МУКАМА житеља насеља "Стјепан Филиповић", које чине војне зграде преко пута Прокопа, коначно ће доћи крај, пошто је за данас заказана затворена седница Комисије за планове на којој би пројекат изградње стмабених објеката требало да буде одбачен.

БЕЗ ГРАДЊЕ ИЗНАД ПРОКОПА? Станари се састали са премијерком Брнабић и градским урбанистом

Фото Новости

То сазнање је са "Новостима" поделила представница станара Јелена Динић, напомињући да је за коначну обуставу било каквих радова потребно да се одбијање плана потврди на некој од наредних седница Скупштине града.

Представници 1.500 станара овог дела престонице раније су се у кабинету Владе састали са премијерком Аном Брнабић и главним градским урбанистом Марком Стојчићем, где су изложили све сакупљене примедбе на градњу солитера на клизишту.

- После другог окупљања у Влади у суботу речено нам је да изградње вишеспратнице неће бити и да ће предлог Плана детаљне регулације за овај део града бити одбачен на затвореној седници Комисије за планове - тврди за наш лист Јелена Динић. - Ипак, иако заседање неће бити јавно, представници станара биће присутни.

Компанија "Рејлвеј сити" требало је да сагради станичну зграду на Прокопу, а да заузврат на станичној плочи добије могућност градње комерцијалних садржаја. План се касније променио, пошто је ова фирма желела да сагради и солитере на простору између Прокопа и шест објеката (пет вишеспратница и једне петоспратне зграде) од којих се састоји насеље "Стјепан Филиповић". Тај простор налази се на потпорном зиду који насеље чува од само делимично санираног клизишта.

КЛИЗИШТЕ ВЕЋ "РАДИЛО"

КЛИЗИШТЕ на локацији насеља у Улици Стјепана Филиповића, које је грађено од 1961. до 1963. године, активирало се седамдесетих година, приликом ископа за проширење платоа железничке станице "Прокоп". Тада су се отвориле пукотине дубине 15 до 20 метара и ширине пет метара, које су саниране уз помоћ зида од армираног бетона.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (1)

ПРИЧА О НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ КРСТУ