ТОКОМ НОЋИ НАСТАВЉЕНО ЧИШЋЕЊЕ УЛИЦА: Градске топлане раде у пуном капацитету и нема већих проблема у комуналном систему
ЗАМЕНИК градоначелника Београда Горан Весић изјавио је да је током ноћи настављен посао на чишћењу градских улица и посипању соли по коловозима и тротоарима.
Фото Танјуг
Весић је навео да је током ноћи утрошено око 400 тона соли и 150 тона каменог агрегата.
- Употребљено је и око 4.000 литара калцијум-хлорида. То је течност која се користи на екстремно ниским температурама, а током раних јутарњих часова у неким деловима града температура је била и до минус осам степени. Та течност се може употребљавати на температурама до минус 20 степени, а све се то наравно ради како би било спречено формирање леда на коловозима и другим јавним површинама- рекао је Весић за РТС.
Према његовим речима, подаци са станице за мерење у Карађорђевом парку кажу да је од почетка године у Београду пало 70 центиметара снега, док је током читаве прошле године у нашем граду пало 26 центиметара.
- Ноћас је на улицама било 60 великих и 15 малих камиона, као и 15 утоваривача, али ће од данас од седам часова ујутру број великих камиона ће бити преполовљен. Радници ЈКП „Београд пут“ улажу огромне напоре како би градске улице биле проходне и безбедне- рекао је Весић, саопштио је Секретаријат за информисање Града Београда.
Он је нагласио да је ове године пријављен мали број пуцања цеви, што је резултат адекватног одржавања и доста замењених цеви током прошле године.
Квар са грејањем који је пријављен у Пауновој улици биће отклоњен у раним јутарњим часовима, док је током јучерашњег дана било проблема са грејањем једног дела Бањице који се греје на гас, али је Србијагас решио проблем јуче између 18 и 19 часова и стање је нормализовано, казао је заменик градоначелника.
- Градске топлане раде у пуном капацитету и нема већих проблема у комуналном систему. То је доказ да је током лета одрађен добар посао на замени цеви на најкритичнијим местима и на тај начин превентивно деловано- закључио је Весић.
БОНУС ВИДЕО:
Улице Краљева под снегом
Препоручујемо
ГОРАН ВЕСИЋ: У Београду 90 камиона рашчишћава улице, улице ће бити проходне
22. 01. 2022. у 14:19
КРАЛА НОВАЦ ЗА ДЕЦУ ИЗ ШКОЛЕ: Ухапшена радница присвојила пет милиона динара
21. 01. 2022. у 17:13
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)