НИЧЕ КУЛА КОД ТРЕШЊИНОГ ЦВЕТА: Пред грађанима увид у План детаљне регулације подручја на Новом Београду
НА углу улица Трешњиног цвета и Булевара Михајла Пупина планирана је изградња куле високе 80 метара у чијем ће доњем делу бити комерцијални садржаји.

Будући изглед куле
Носилац израде плана је Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, а укупна површина предвиђена за градњу износи око четири хектара.
Према подацима из приложене документације, изради ПДР поменуте локације приступило се на иницијативу престоничког привредног друштва "Кантата", који је власник парцела у оквиру граница подручја предвиђеног за грађевински подухват. Конкретно, на овој локацији требало би да буде подигнута кула висине до 80 метара, у чијем ће доњем делу бити комерцијални садржаји.
- У непосредном окружењу парцеле налазе се хотел Falkensteiner, пословни центар Danube, стамбено-пословни објекат Grawe, Кинески културни центар у изградњи "Конфучије", стамбено-пословни објекти у блоку, затим део блока 12, део блока 30 и део блока 31 са раскрсницом Улице трешњин цвет и Булевара Михајла Пупина - стоји у ПДР. - У подручју које се анализира, постојећи објекти су различите спратности и волумена. Највиши су објекти у блоку 30 где је групација солитера спратности П+17. Габарити комерцијалних објеката су много веће површине од стамбених или стамбено-пословних објеката.
Будући да се на локацији планира изградња куле, Секретаријат је био у обавези претходно да уради анализу и потврду испуњености критеријума за изградњу високих објеката, што је и учињено. Извод из анализе је саставни део елабората за рани јавни увид.
Како је наведено у ПДР, основна намена површина су мешовити градски центри, који подразумевају комбинацију комерцијалних садржаја са становањем.
ПРИМЕДБЕ У ПИСАНОЈ ФОРМИ
РАНИ јавни увид доступан је грађанима сваког радног дана од 9 до 18 сати у згради Градске упрве до 7. фебруара. Информације о предложеним решењима, заинтересованима ће давати представник обрађивача плана од 12 до 18 часова, уторком и четвртком. Своја мишљења и примедбе поводом ПДР, грађани могу у писаној форми доставити Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове.
Препоручујемо

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.
22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)