НОРМАЛНО СЕ ПРОГЛАШАВА ДРАМАТИЧНИМ: Завод за биоциде о зараженим крпељима
СИТУАЦИЈА са крпељима није алармантна, јер је на истим локалитетима и претходних сезона констатовано присуство бактерије која изазива Лајмску болест. На жалост, ради сензационализма и подизања читаности нормалне ситуације се проглашавају драматичним, поручују из Завода за биоциде, поводом навода неких медија да је Београд препун заражених крпеља.

Фото: Архива
Према речима др Ивана Алексића, помоћник директора за Службу за биоциде и програме медицинске екологије, крпељи су до сада узорковани са око половине локалитета. Акција се наставља и у наредном периоду, тако да ће јавност бити благовремено обавештена о резултатима.
- Не треба дизати панику овог пролећа, јер се сваке године на више локација у граду у пролећним месецима детектују крпељи који носе бактерију која изазива Лајмску болест - каже др Алексић. - Све локације које су ове године биле са зараженим крпељима су и претходних година имале јединке заражене бактеријом борелијом која изазива Лајмску болест.

"ПОЈЕДОХ СЕ ЖИВ, ИЗЛУДЕ МЕ ТО" Вучић о отварању ауто-пута до Пожеге: То су већ фолирања и глупирања, крајњи рок до понедељка
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић говорио је из Чачка о отварању ауто-пута до Пожеге.
03. 07. 2025. у 11:49

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи
ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.
01. 07. 2025. у 11:45

ИСПОВЕСТ РАДНИЦЕ: "Кад бисте ово знали, никад не бисте крочили на крузер"
ДРУШТВЕНИМ мрежама круже вирални снимци у којима особа која се представља као радница на крузеру дели детаље из живота на броду. У једном таквом видеу поделила је низ фотки у којима тврди да открива тајне живота на крузеру и тако шокирала многе.
05. 07. 2025. у 11:33
Коментари (1)