БЕСПЛАТНО НОСЕ СТАРУ ТЕХНИКУ: Тимови ЈКП "Градска чистоћа" осим кабастог смећа, уклањају и електронски отпад

С. В.

02. 07. 2022. у 06:10

ОСИМ акције бесплатног одношења кабастог отпада сваког првог викенда у месецу, ЈКП "Градска чистоћа" увела је нову услугу.

БЕСПЛАТНО НОСЕ СТАРУ ТЕХНИКУ: Тимови ЈКП Градска чистоћа осим кабастог смећа,  уклањају и електронски отпад

Не треба бацати шпорете на дивље депоније, Фото А. С.

Од данас, њихове екипе одвозиће и електронски отпад, односно старе телевизоре, рачунаре, шпорете, фрижидере и остале кућне апарате.

Београђани већ данас и сутра, односно сваког првог викенда у месецу, могу да оставе непотребно кабасто или електронско смеће поред контејнера или испред својих дворишта, одакле ће их екипе "Чистоће" бесплатно уклонити.

Апелујемо на суграђане да искористе ову акцију, како се кабасто и електрично смеће не би гомилало на јавним површинама осталих дана у месецу, када се та услуга наплаћује - кажу из овог комуналног предузећа.

Они подсећају да је ова услуга бесплатна само за грађане, док се за предузетнике наплаћује по кубном метру однетог отпада и броју утрошених сати.

- Подсећамо суграђане да грађевински отпад, попут шута, не спада у кабасти. Одношење шута се наплаћује у складу са ценовником ванредних услуга "Чистоће". Грађани могу преузети бесплатне џакове за одлагање грађевинског смећа, на погону ЈКП "Чистоћа" у општини у којој живе.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

НАПУСТИЛА ГРАД И НА БАБОВИНИ ОДГАЈА ДЕЦУ: Млада Београђанка Александра одлучила да се пре 14 година врати у планинско село Власе код Врања

МОЈ тата се љутио на мене, говорио је, ја сам одатле отишао, а ти се враћаш, али ја сам одлучила и на крају је живот тако све уредио да на месту у планинском селу Власе, где је његова мајка Љубица одгајала тројицу синова и једну кћер, то сада радим и ја - започиње своју по много чему необичну причу тридесетшетогодишња учитељица Александра Љубић, књижевница, сликарка, супруга, одборница у скупштини града и, како каже, најважније мама Дарка (14), Ђорђа (10), Вељка (8) и Маријане (7).

10. 01. 2026. у 15:08

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА ПРЕТИ ИЗЛАСКОМ ИЗ НАТО-а: Гласање у парламенту, бес према Трампу због Венецуеле, Израела и Гренланда

ФРАНЦУСКА је запалила политичку фитиљ-бомбу у самим темељима НАТО-а, у тренутку када се глобалне тензије убрзано преливају са периферије на саму структуру западног безбедносног система.

10. 01. 2026. у 06:30

Коментари (0)

ПРИНОВА У ПОРОДИЦИ МИТРОВИЋ: Стижу бебе! - Милица не крије срећу