НЕЋЕ УВОДИТИ ВАНРЕДНО СТАЊЕ ЗБОГ ВРУЋИНА: Градоначелник Александар Шапић најавио мере које ће бити предузете током наредних неколико дана
ГРАД је преузео све одговарајуће мере за најављене тропске температуре. Цистерне са водом за пиће постављене су на десетак места у престоници, а сва комунална предузећа заштитила су своје раднике на отвореном.

На више места у граду постављене су цистерне с водом, Фото М. Анђела
То је јуче најавио градоначелник Александар Шапић и истакао да, због најављених високих температура, неће бити уведена ванредна ситуација уколико не буде потребе, али да ће службе урадити све да грађани и радници комуналних предузећа лакше преброде топлотни талас.
- Сви аутобуси, без обзира на то да ли је реч о ГСП или приватним, треба да имају клима-уређаја који по овако високим температурама морају да раде, али то није тако - истакао је градоначелник, гостујући на ТВ Прва.
- Градска инспекција контролише рад клима у аутобусима, а у протеклом периоду изречено је између 70 и 80 казни.

Александар Шапић, Фото Танјуг
Он је подсетио да ће од септембра почети компликован процес рехабилитације и довођења у ред читавог јавног превоза. Прве резултате Шапић очекује већ на пролеће, када ће људи видети побољшање.
- Али исто тако очекујем и да људи буду свесни и савесни да до тог не можемо да дођемо уколико се јавни превоз не плаћа, јер то сад ради само 15 до 20 одсто Београђана.
Ова градска власт, због ситуације у свету, мораће да калкулише са стварима којима се нико није морао бавити деценијама уназад. То су, каже градоначелник, питања набавке енергената, да ли ће бити аутобуса у саобраћају, да ли ће комуналне службе да раде.

Фото Танјуг
Градоначелник је нагласио да Београђани не треба да брину за грејање током предстојеће зиме, те да ће је Град спремно дочекати.
- Ми управо сада, неколико месеци пре јесени и зиме, радимо на томе да наш комунални систем функционише на задовољавајућем нивоу. Што се тиче набавке енергената, то се решава на националном нивоу и уверен сам да ће државни врх то решити на најбољи могући начин. Ускоро ћу изаћи пред грађане са планом стабилизације Београда због новонасталих околности - закључио је Шапић.
Препоручујемо

ШАПИЋ НАЈАВИО: Град ће преузети Београдску аутобуску станицу и завршити је за пар месеци
21. 07. 2022. у 19:14

НЕСРЕЋНА ЖЕНА ПОКУШАЛА ДА ПОБЕГНЕ ОД ПОЖАРА: Детаљи трагедије на Видиковцу, комшије чуле експлозију (ФОТО/ВИДЕО)
21. 07. 2022. у 09:59 >> 10:52

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)