РЕКОНСТРУКЦИЈА СТАЈАЛИШТА "ТРГ РЕПУБЛИКЕ": Радови ће трајати до краја месеца, аутобуси ће возити измењеним трасама

Novosti online

20. 09. 2022. у 12:00

ПУТАРИ су јуче ујутру заузели позиције и започели радове на реконструкцији стајалишта "Трг републике" преко пута Дома војске.

РЕКОНСТРУКЦИЈА СТАЈАЛИШТА ТРГ РЕПУБЛИКЕ: Радови ће трајати до краја месеца, аутобуси ће возити измењеним трасама

Фото: Shutterstock/Илустрација

Како су најавили у Секретаријату за саобраћај, радови ће трајати до краја месеца. Првог дана поједини грађани били су збуњени јер ће аутобуси са ових линија, којима је ово почетна и последња станица, до краја месеца возити измењеним трасама. Радници ЈКП "Београд пут" окупирали су јуче ово стајалиште у центру града. На деоници од око 100 метара првог дана скинут је асфалт. У плану је да овде буде постављен нови тампон слој и три слоја асфалта. Врх Булевара деспота Стефана много је више оптерећен јер се на овом делу окрећу аутобуси на линији 43, 27, 32Е, а са овог стајалишта полази и велики број ноћних линија. Зато су надлежни одлучили да слој који буде покривао улицу буде "ојачан".

Велики број суграђана јуче није био обавештен да ће се на овом делу изводити радови. Грађани су улазили у аутобус на линији 43 у намери да стигну до Трга републике, а велики број њих занемарио је натписе на којима пише да је последње стајалиште Панчевачки мост.

- Ушла сам у аутобус и онда је скренуо код полиције у Булевару деспота Стефана, тек сам тад схватила да не иде ка центру. Аутобус је био пун, а испразнио се чим је скренуо са устаљене руте, изгледа да нико од нас није схватио да је окретница затворена - испричала нам је Ана М.

Јуче је било и оних који су дошли на почетну станицу испред Дома војске у намери да ухвате неки од три аутобуса која полазе са овог стајалишта, па су збуњено тражили како да се докопају жељеног превоза. 

ПРОМЕНЕ

АУТОБУСИ на линији 27 до краја месеца саобраћаће од Студентског трга до Миријева. Како су навели у Секретаријату за саобраћај, возила ће се кретати у оба смера улицама Васе Чарапића - Коларчева - Теразије - Трг Николе Пашића и даље устаљеном трасом. Возила на линијама 32Е и 43 до 30. септембра почињаће и завршаваће вожње на стајалишту испод Панчевачког моста.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

АЈДЕ ДА СЕ НЕ ЛАЖЕМО! Драган Стојковић Пикси после Албанија - Србија: Ма, то ме апсолутно не занима!