ЛАКШИ ПРОЛАЗ ДО ДУРМИТОРСКЕ: Челници ГО Савског венца и грађани се удружили за боље и лепше окружење

Ј. Г. П.

12. 12. 2022. у 07:40

ДА би своју општину учинили бољим и лепшим местом за живот челници општине Савски венац са грађанима закључили су Оквирни споразум.

ЛАКШИ ПРОЛАЗ ДО ДУРМИТОРСКЕ: Челници ГО Савског венца и грађани се удружили за боље и лепше окружење

Foto: Printskrin

Односно, на овај начин потврдили су да су врата општине увек отворена за све сугестије и предлоге. Током ове године, на иницијативу житеља, реконструисано је 15 интерблоковских саобраћајница и 35 улица. Последње у низу, током прошле недеље, уређене су две, од Булевара војводе Мишића до Вишеградске 6 и даље до Дурмиторске 3.

Како су нам објаснили у ГО Савски венац, први корак у њиховој сарадњи је да суграђани поднесу иницијативу у писаној форми.

- Након добијених захтева, задужено Одељење их обрађује и доставља предлоге комисији за Инвестиције на даље разматрање - кажу у ГО Савски венац.

- Позивамо мештане да се општини обрате за сваку врсту проблема, а чак и да предложена иницијатива није у нашој надлежности, проследићемо је одговарајућој институцији.

Новчана средства за овакве активности обезбеђују се у буџету општине, док радове изводи најбољи понуђач изабран путем јавне набавке.

Према речима саговорника, грађани се најчешће обраћају у вези са проблемима комуналне природе попут уређења запуштених јавних зелених површина уређење улица или стамбених зграда и фасада.

- Руководство Општине наставиће свакодневно да комуницира са житељима и излази у сусрет њиховим иницијативама, јер само заједно можемо да радимо на подизању животног стандарда на Савском венцу - поручују у општини.

ОБНОВА ФАСАДА

ГРАДСКА општина Савски венац крајем септембра расписала је јавни позив за бесповратно суфинансирање радова на уређењу фасада. Станари ће моћи да рачунају да ће им локална самоуправа обезбедити средства за максимум 90 одсто послова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

КОШАРКАШКА ТРАНСФЕР БОМБА! Пала одлука ко мења Светислава Пешића?!