МЛАДИ КРОМПИР ДО 300 ДИНАРА: На пијаци "Зелени венац" велика понуда свежег воћа и поврћа
РАДНИ дан није спречио суграђане да обаве куповину на пијаци и обезбеде свеже воће и поврће, а права адреса за то јуче је била пијаца на Зеленом венцу.
Privatna arhiva
Понуда на овој тржници била је разноврсна, а највише се тражио тек пристигли млади кромпир, чија се цена у просеку креће од 150 до 300 динара за килограм овог поврћа.
Свеже роткивце могу се наћи на скоро свакој тезги, а цена им иде и до 80 динара. Тражила се и зелена салата, а цена овог зелениша креће се у просеку од 40 до 80 динара. За везу младог лука издвајало се од 60 до 80 динара, док је цена црног лука у односу на претходни период нешто нижа и износи око 200 динара.
Свеж, очишћен спанаћ куповао се на пијаци "Зелени венац" по цени од 100 динара. Ситнији, крупнији краставац увек је актуелан на пијацама, а килограм овог зеленог поврћа кошта у просеку од 100 до 300 динара.
Када се заврши куповина зеленог поврћа, суграђани прелазе на намирнице црвене боје. За килограм парадајза потребно је издвојити и до 300 динара, док се "чери" парадајз може пазарити за 100 динара више.
Корпица од пола килограма црвених крупних јагода држи цену већ дуже време од 200 динара. На тезгама и даље има јужног воћа, али им је цена нижа него раније, па је, тако, за килограм мандарина потребно издвојити 180 динара, док је раније за ово наранџасто воће било потребно и 250 динара. Банане, лимун, киви, такође имају нижу цену која се креће од 120 до 200 динара.
Атракција за туристе
ТУРИСТИ који бораве у главном градурадо свраћају на наше пијаце, а како је Зелени венац у центру, тамо се често могу сусрести. Накупци на "Зелењаку" кажу да их често посећују страни држављани и да се интересују за свеже намирнице и купују све, од свежих печурака, кромпира, јагода до меда којег има на овим тезгама.
Препоручујемо
УПИСАНИ САМО НА ПАПИРУ: Вртиће редовно похађа нешто више од половине пријављене деце
07. 04. 2026. у 06:30
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (0)