ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ: Од сутра можете да преузмете бесплатну карту за превоз - ово је поступак

СВИ ученици београдских средњих школа, са пребивалиштем на територији града Београда, од сутра могу одмах да преузму своју картицу за бесплатно коришћење јавног превоза.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СРЕДЊОШКОЛЦЕ: Од сутра можете да преузмете бесплатну карту за превоз - ово је поступак

Фото И. Маринковић

То је најавио градоначелник Београда Александар Шапић и рекао да је потребно да средњошколци само оду до било које од 17 београдских општина и на шалтеру Града Београда уз ђачку књижицу приложе и здравствену књижицу (пунолетни средњошколци могу уместо здравствене књижице да дају личну карту).

– Процедура је једноставна, траје неколико минута, средњошколци се уз приложена документа сликају у општини, на лицу места. Када једном изваде бесплатну персонализовану картицу за превоз, она им аутоматски важи до краја средње школе – објаснио је Шапић.

Он је додао да до сада средњошколци никада нису имали прилику да се возе бесплатно.

– Први пут Београд је увео бесплатне картице за превоз за све ученике средњих школа и надам се да ће нашим средњошколцима оне олакшати коришћење јавног превоза и бар мало растеретити кућни буџет њиховим родитељима – закључио  је градоначелник.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА СЕ ОПАСНО НАОРУЖАВА: Стиже француско оружје, Загреб модернизује и немачке хаубице

ХРВАТСКА ће, осим набавке 18 нових самоходних хаубица "цезар" од Француске, модернизовати и 14 постојећих немачких "панцир" хаубица које је купила 2014. године, произлази из заједничке изјаве о појачаној сарадњи немачке и хрватске владе.

09. 06. 2026. у 12:21

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (3)

ГЕНЕРАЛНА ПРОБА ЗА ПОРТУГАЛЦЕ: Роналдо и дружина показују зашто су фаворити из сенке на Светском првенству