САНАЦИЈА ШТЕТЕ ПОСЛЕ ОЛУЈЕ ТРАЈАЋЕ ОД СЕДАМ ДО ДЕСЕТ ДАНА: Градоначелник Београда о последицама незапамћеног невремена
ГРАД Београд, Републику Србију и регион погодила је синоћ суперћелијска олуја, изузетно разорна и ретка појава са ветром орканске јачине од преко 110 километара на сат као и ударима од преко 150 километара на сат.

Фото: Беоинфо
Градоначелник Београда Александар Шапић изјавио је да су све расположиве екипе јавних комуналних предузећа Београда од самог почетка биле на терену, као и да тренутно активно раде на санацији штете.
– Београд је погодила једна од најјачих олуја до сада. Све расположиве екипе јавних комуналних предузећа Београда од синоћ су на терену, стотине радника и десетине возила, и реагују у циљу смањења негативних ефеката ове екстремне појаве. Синоћ је први приоритет био да се саобраћајнице учине проходним, као и да се отклони свака непосредна опасност по грађане – рекао је градоначелник.
У Београду је синоћ пао велики број стабала, нестала је струја у појединим деловима града, пала су два крана на Новом Београду, падали су делови кровова и фасада, летели предмети са тераса, услед чега је неколико лица задобило лакше телесне повреде, навео је градоначелник.
– Ово je природна катастрофа на коју је немогуће утицати. Секретеријат за ванредне ституације Града Београда, у сарадњи са републичким службама координише радом свих екипа на терену, које од синоћ регују на више стотина пријава грађана. Паралелно са овим активностима ради се и на процени укупне штете коју је ова временска непогода нанела Београду. Хиљаде стабала је оштећено, а санације свега насталог услед ове ванредне временске непогоде трајаће сигурно наредних седам до десет дана. Захваљујем се радницима наших служби који су имали бесану ноћ и који и у овим тренуцима раде на санацији штете – рекао је Шапић.
Градоначелник је упутио и апел свим грађанима Београда.
– С обзиром на чињеницу да живимо време очигледних великих климатских промена и да наше поднебље све више поприма карактеристеке, неке врсте тропске климе, где се нагло смењују велике врућине, падавине и олује – само пре два дана смо имали температуру близи 40. подеока, желим да апелујем и молим све наше суграђане, да при сличним временским непогодама максимално смање своје активности, да се прилагодимо новонасталим околностима и тиме што више сачувамо људске животе – закључио је градоначелник Шапић.

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ УБИСТВА ХРВАТСКОГ ПОЛИТИЧАРА Закуцали се у њега колима, па га изрешетали - смрт насред пута и тројица ухапшених (ВИДЕО)
"УСЛЕДИЛА је брза интервенција полиције током које је пронађен 33-годишњак, након чега су ухваћене још две особе."
24. 09. 2025. у 13:56
Коментари (0)