СУРЧИН ДОБИЈА ТРЕЋИ ХРАМ: Епископ Василије освештао је крст и земљиште за изградњу цркве посвећен рођењу Пресвете Богородице
ЕПИСКОП сремски Василије освештао је крст и земљиште на којем ће се градити храм посвећен рођењу Пресвете Богородице . Нова црква биће изграђена на углу Војвођанске и Улице Матисе српске у насељу Нови Сурчин.
Фото: општина Сурчин
Владика Василије изразио је захвалност Живку Маџаревићу који је подарио земљиште за изградњу новог храма који ће, како је рекао епископ, красити овај део града.
Јереј Милан Томашевић са својим парохијанима у наредном периоду подићи ће нову цркву у овом делу Сурчина и, како је рекао, радује се дану када ће нићи и темељи храма на радост свих верника.
Председник општине Стеван Шуша је истакао да је Сурчин једна од ретких општина где је у протеклих неколико година изграђено или је почела изградња храмова након више од два века.
Ово ће бити трећи храм у насељу, поред оних посвећених преподобној мати Параскеви и Светом апостолу Матеју.
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (4)