БЕОГРАЂАНИ, ПАЗИТЕ СЕ ПРЕВАРАНАТА: Лажни радници водовода зову грађане и нуде филтере за воду
ОВИХ дана, звонили су фиксни телефони појединих београдских породица, а са друге стране жице јавили су се преваранти, лажно се представљајући да су радници "Београдског водовода и канализације", најављујући долазак како би "проверили" квалитет воде из чесама.

Фото Д. Дозет
По узимању узорака воде и помоћу хемијских средстава показивали су грађанима како је вода неисправна, а потом нудили разне уређаје за филтрацију воде, који коштају више стотина евра.
Из овог јавног предузећа упозоравају суграђане да такве особе не пуштају у станове, нити да контактирају са њима.
- Такође, апелујемо на грађане да не наседају на овакве дезинформације, да не троше новац без потребе, јер је вода из престоничког водовода санитарно-хигијенски у потпуности исправна и није јој потребна додатна филтрација - објашњавају у овом градском предузећу. Наше стручне службе задужене за квалитет воде одговорно поручују Београђанима да је наша чесмовача потпуно безбедна за пиће и погодна за свакодневну употребу.
ЈКП "Београдски водовод и канализација" одржава искључиво уличну мрежу и радници овог предузећа интервенишу по становима.
- Узорковање воде се врши искључиво по пријави грађана и у договору са њима. Такође, радници нашег предузећа увек имају видно обележене службене униформе, легитимације и користе возила са знаком ЈКП БВК - додају надлежни.
Контрола квалитета воде за пиће у водоводу главног града је вишестепена и веома ригорозна. Први степен провере током 24 сата, где се врше анализе основних физичко-хемијских и биолошких параметара.
- Други ниво контроле врши се у Служби санитарне контроле воде ЈКП БВК где се раде физичко-хемијска, микробиолошка и биолошка испитивања квалитета воде. Трећи степен јавноздравствене провере воде се обавља у Градском заводу за јавно здравље Београд - закључују у "Београдском водоводу".

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (1)