ЗА ДЕЦУ 33 ДУКАТА И ВИШЕ ОД 3.000 ПАКЕТА: Чесница од 7.000 парчића чека малишане испред Храма Светог Саве на Божић
У духу православне традиције прославе Божића, Унија пекара Србије и ове године у недељу, на дан најрадоснијег хришћанског празника, после свечане литургије организује ломљење чеснице испред Храма Светог Саве између 10.30 и 11 часова.

Прошлогодишња чесница на врачарском платоу
Вредни пекари ће обрадовати најмлађе Београђане, а и оне мало старије, чесницом пречника 3,6 метара са око 7.000 парчића на којој ће бити грб Београда.
- У чесници су скривена 33 златника, који симболизују Исусове године, и биће подељени малишанима. Такође, за децу смо припремили и више од 3.000 пакетића са слаткишима, пекарским производима и у делу ће бити и крстићи - каже Зоран Пралица, председник Уније пекара Србије. - Донатори чеснице су пекара АС "Браћа Станковић" у сарадњи са пекарским еснафом.
Унија пекара Србије више од три деценије организује ову манифестацију која окупља велики број суграђана, али и гостију који посете престоницу током новогодишњих и божићних празника. Прво ломљење чеснице одржано је 1991. године испред хотела "Москва", затим се догађај преселио на Трг републике, а у чесници су била скривена три златника. Од пре пар година ломљење погаче се организује испред Храма Светог Саве и најмлађима се деле 33 дуката.
Због пандемије вируса корона, две године није било ломљења чеснице на отвореном, па је лане традиција настављена.

"ПРЕТПОСТАВЉАМ ДА ЈЕ ЗАТО СКИНУЛА ПОЈАС" Огласио се власник агенције у којој је страдала девојка, Тијана махала пријатељима на плажи
НОВОСАЂАНКА Тијана Р. (19), која је погинула 28. маја у застрашујућој несрећи у Будви, током парасејлинга, била је потпуно безбедна у седишту које је сајлама везано за падобран, који вуче глисер.
29. 05. 2025. у 14:31

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

ПОЗНАТИ ХРВАТСКИ ПОЛИТИЧАР СНИМИО ПОРНО ФИЛМ Његова партнерка га обрукала: "Ипак је бољи у политици!" (ФОТО/ВИДЕО)
БИВШИ хрватски политичар и саборски заступник Иван Пернар, чија је странка прошле недеље након стечаја избрисана из регистра, има нову "каријеру". Одлучио је да се опроба у снимању филмова за одрасле, а пре неколико дана је објавио и да је снимио свој први филм и то са порно глумицом Маријом Задравец, познатијом под надимком Свит Мери (Sweet Mary).
29. 05. 2025. у 14:49
Коментари (0)