АСФАЛТИРАНА ГЛАВНА УЛИЦА У ЗЕМУНУ: После постављања сигнализације, биће проходна за возила

Сњежана Видачковић

26. 01. 2024. у 15:48

ПОСЛЕ постављања ивичњака, гранитних плоча и тротоара у Главној улици у Земуну, на ред је дошло асфалтирање.

АСФАЛТИРАНА ГЛАВНА УЛИЦА У ЗЕМУНУ: После постављања сигнализације, биће проходна за возила

ГО ЗЕМУН

 Велики број радника и машина претходних дана постављао је завршни слој асфалта, прво на делу од Авијатичарског трга до Караматине, а после и у супротном смеру, од Мухара па све до линије спајања са већ постављеном пресвлаком. Чим буде постављена вертикална и хоризонтална саобраћајна сигнализација, кроз Главну ће почети да пролазе возила.

Како кажу из Општине Земун, све се уклопило и са попречним саобраћајницама, а уређене су и планиране корекције на појединим раскрсницама што ће, уз проширење постојећих трака и тротоара обезбедити већу и функционалнију проходност возила јавног превоза.

ГО ЗЕМУН

 

Радови који су почели у Главној улици крајем априла прошле године подразумевали су свеобухватну реконструкцију, замену дотрајалих водоводних, канализационих цеви, као и електроинсталација на потезу од Авијатичарског трга до Караматине улице, односно Трга Бранка Радичевића.

Сређени тротоари и стубићи

ОСИМ финих радова на тротоарима који се уливају и спуштају на улицу за пешаке и кориснике помагала, стилских стубића, замењен је и дрворед и уређена су аутобуска стајалишта, као и пешачки прелази.

Поред реконструкције саобраћајнице, комплетни радови односили су се и на реконструкцију водоводне и канализационе мреже, измештање и заштиту постојећих електро-енергетских објеката, телекомуникационих инсталација, топловода, гасовода, као и јавне расвете. Дужина целог потеза је 799,27 метара, а реконструисана је у пуној ширини постојеће регулације од 22 до 28 метара.

Ова саобраћајница се налази у оквиру просторно културно-историјске целине "Старо градско језгро Земуна" и оивичена је са обе стране објектима које чине стамбене и комерцијалне зграде, као и зграде од великог културног и историјског значаја.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ОБРТ! Партизан демантовао да је потписао уговор са Пењаројом