БЕОГРАД СЛАВИ СПАСОВДАН: Патријарх служи литургију у Вазнесењској цркви - Спасовданска литија креће у 19 часова
ВЕРНИЦИ од раних јутарњих сати долазе у Вазнесењску цркву да целивају мошти Светог Аве Јустина Ћелијског и чудотворну икону Богородице Знамење.

Фото: Д. Миловановић
Литургијом од 9 сати почиње обележавање славе Града Београда Спасовдана, изјавио је протојереј Драган Радовановић.
- У нашем храму налазе се мошти Светог Аве Јустина Ћелијског и чудотворна икона Богородице Знамење који су свечано дочекани синоћ. Народ их целива од раних јутарњих сати - рекао је протојереј Вазнесењске цркве.
Светом архијерејском литургијом у Вазнесењској цркви и литијом, Град Београд данас обележава своју славу Спасовдан.
Литургија у Вазнесењској цркви почиње у 9 сати, након чега ће уследити резање славског колача, док ће у 19 сати кренути Спасовданска литија.
- Свету архијерејску литургију служи Његова светост патријарх српски господин Порфирије са више архијереја, где ће бити и гости из руске заграничне цркве, који су ових дана у посети нашој цркви - рекао је протојереј Радовановић.
Након свете литургије биће резан славски колач, пошто је то слава нашег храма, рекао је он.
БОНУС ВИДЕО: У СУСРЕТ СПАСОВДАНСКОЈ ЛИТИЈИ: Мошти Светог Јустина Ћелијског стигле у Београд

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (0)