НОВОСТИ ВАС ВОДЕ НА ГАЛА КОНЦЕРТ "ОперАрт" У СИЛОСИМА: Поклањамо карте
У БЕОГРАДСКИМ Силосима, тик уз обалу Дунава, у недељу ће се чути најлепше оперске арије у извођењу нашег сопрана Марије Јелић и Јужноамериканке, мецосопрана Ненси Фабиоле Ерере на концерту „Савезнице“. Под диригентском палицом Италијанке Ђане Фрате, у пратњи Српског симфонијског оркестра, ове две даме ће, у дуету, изводити познате нумере мајстора опере, попут Вердија, Пучинија, Маскањија, Бизеа, Офенбаха, те савременог Филипа Џордана и других.
International Opera Foundation
Поменути гала концерт у оквиру музичког догађаја под називом “ОперАрт”, представљаће први оперски наступ у простору београдских Силоса, што је заиста јединствен мизансцен за ову врсту музике, а организатори посетиоцима најављују интимну и мистичну атмосферу.
Водећи светски медији називају је “Кармен 21. века” након великог успеха који је остварила у тој роли, у Метрополитен опери. Диригенткиња Ђана Фрата је приликом многобројних сарадњи са престижним оркестрима као што су са Берлинер Симфоникер, Оркестра дел Театро де'Опера из Рима, Оркестра дел Театро Петруц из Барија, била прва жена диригент свих времена. Велики симфонијски репертоар ове уметнице обухвата како Вивалдија и старе зналце, тако и савремене композиторе. Пре 15 година добила је титулу “витеза Републике Италије” за своју међународну каријеру.
НОВОСТИ ВАС ВОДЕ НА ГАЛА КОНЦЕРТ "ОперАрт" У СИЛОСИМА
Прва 3 читаоца која се јаве на мејл адресу pr@novosti.rs (име, презиме, број телефона) добиће по 2 улазнице за гала концерт у Силосима (25. августа).
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима
КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.
01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
ЖЕНА ПОДМЕТНУЛА БОМБУ: Шок откриће о нападу на украјинског олигарха (ВИДЕО)
НА СНИМЦИМА се види осумњичена са великим црним шеширом, црним прслуком преко беле одеће и белим спортским патикама.
02. 07. 2026. у 21:58
Коментари (0)