РАДОВИ НА АЕРОДРОМУ: Почело постављање апарата за аутоматско очитавање пасоша
МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић изјавио је да је на београдском аеродрому "Никола Тесла" почело постављање апарата за аутоматско очитавање пасоша, које је, као ресорни министар, затражио када је ступио на ту функцију како би се убрзао пролазак путника.
Фото: Д. Миловановић
На овај начин убрзаће се време проласка путника на пасошкој контроли и до четири пута, јер ће путници моћи да прођу кроз капију, на којој се скенирају пасош и лице.
Весић се захвалио Министарству унутрашњих послова које је купило апарате за аутоматско очитавање пасоша. Он је појаснио је да ће у првој фази примене систем моћи да користе само пунолетни путници са пасошем Републике Србије, који и чине око 50 одсто путника на београдском аеродрому.
- Искуство европских аеродрома на којима се примењује овај систем показује да се време проласка путника на пасошкој контроли смањује до четири пута у поређењу са ситуацијом када тај посао обавља гранични полицајац - навео је министар.
Радови теку по плану и систем би требало да буде пуштен у рад око 1. новембра, додао је Весић.
Препоручујемо
АМЕРИЧКИ МИНИСТАР ЗДРАВЉА ШОКИРАО: Шмркао сам кокаин са WC даске
АМЕРИЧКИ министар здравља и социјалне заштите Роберт Ф. Кенеди млађи изнео је шокантно признање о својој прошлости са дрогама гостујући у једном подкасту у четвртак. Говорећи о борби са зависношћу, открио је до сада непознате детаље.
13. 02. 2026. у 09:12
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)