НА ВИШЕ ЛОКАЦИЈА У ГРАДУ: Разноврстан програм за Београђане и овог викенда у оквиру Дана породице
МАНИФЕСТАЦИЈА Београдски дани породице до 1. јуна 2025. године имаће више од 150 програма. И овог викенда у Београду у оквиру Дана породице припремљени су разноврсни садржаји за грађање на више локација у граду.
Фото: Град Београд
У завршници циклуса концерата камерне музике „Мерита Сундаyс“ на Коларцу, у недељу од 17.00 и 19.00 наступају млади гудачки квартети из Италије – Индацо и ЕОС.
У Конаку кнегиње Љубице у току је изложба „Модели најлепших српских манастира“. Посетиоци могу да виде умањене реплике близу тридесет историјски и културно највреднијих манастирских здања.
Такође у Конаку, биће изведена монодрама „На кафи код кнегиње Љубице“ од 13.00. Улогу кнегиње Љубице Обреновић тумачи Вјера Мујовић.
У Клубу Дома омладине Београда ће од 20.00 наступиће састави Амнезија из Четрнаесте београдске гимназије и Кинотека из Седме београдске гимназије у оквиру програма „Рокенрол школа". Цена улазнице је 300 динара.
У Кући Ђуре Јакшића одржава се Фестивал фрактала ФракталАРТ Фест. Циљ овог Фестивала је окупљање цртача фрактала свих генерација из земље и иностранства ради повезивања и сарадње на унапређивању методе и размене искустава. На фестивалу учествују уметници из Туниса и Египта. Фестивал је отворен до 6. маја.
Улаз и ове недеље од 10.00 до 18.00 на сталну поставку Народног музеја је бесплатан.
Препоручујемо
ТВРЂАВА ИЗНАД РЕКЕ, ПРИЧА ИЗНАД ВРЕМЕНА: Калемегдан - Симбол Београда кроз векове (ФОТО)
27. 04. 2025. у 13:00
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)