СЕЗОНА НА ЛИДУ ОД 1. ЈУЛА: Припадници Војске Србије поставили понтонски мост преко Дунава до Великог ратног острва
КУПАЛИШНА сезона на Лиду почиње у уторак 1. јула, а традиционално ће бити отворена заједничким снагама Туристичке организације општине Земун.

Фото: Новости
Грађанима ће бити на располагању понтонски мост који бесплатно могу да користе свакога дана од 9.00 до 19.00.
Припадници понтонирских јединица Војске Србије завршили су постављање понтонског моста преко Дунава, од Земунског кеја до Великог ратног острва, који ће омогућити житељима престонице да и ово лето проведу на дунавској плажи Лидо.
Vivatbet poklanja FREEBET za Eurobasket
Kladi se na mečeve Evropskog prvenstva i stiže ti 25% keš-beka!
Како је саопштило Министарство одбране, понтонски мост је дужине 332 метра и моћи ће да га користе пешаци и возила укупне масе до 20 тона. Током превожења елемената моста реком из матичног гарнизона у Шапцу и његовог постављања, увежбаване радње и поступци у реализацији наменских задатака понтонирских јединица, чиме је додатно унапређена њихова оспособљеност.
Мост је, како истичу, предат на употребу туристичкој организацији Градске општине Земун, а како би се обезбедила потпуна сигурност за све кориснике, задејствована је дежурна посада која ће, двадесет четири часа дневно седам дана у недељи, бринути о безбедности и одржавању понтонског моста.
Vivatbet poklanja FREEBET za Eurobasket
Kladi se na mečeve Evropskog prvenstva i stiže ti 25% keš-beka!
- Припадници Војске Србије годинама уназад премошћавају Дунав од земунске обале до Великог ратног острва, на велико задовољство грађана Београда. Понтонски мост ће и ове године бити у функцији до краја августа, када следи његово расклапање и превожење у матични гарнизон - закључено је у саопштењу.
За безбедност грађана, као и сваке године, бринуће чуварске и спасилачке екипе, као и дежурна медицинска служба. Такође, за спортисте и рекреативце биће уређена плажа са теренима за спортове на песку, те обезбеђена пијаћа вода и тушеви.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

Огроман леш мистериозног бића испливао на познату плажу, сви се питају ШТА ЈЕ ТО? (ФОТО)
ЛЕШ тајанственог и огромног створења испливао је на популарну плажу Kефн Сидан на југу Велса и изненадио локалне становнике и туристе, јавља Сан.
04. 09. 2025. у 18:31
Коментари (0)