НЕМА ЖИВЕ ДУШЕ, ПРОМЕТ ОПАО ЗА 50 ПОСТО: Репортери "Новости" обишли престоничке ресторане и тржни центар "Рајићева"
ЗА кафанским столом где је некада седело четворо људи, данас стоји само једна столица, а гостију готово да нема.

Фото З. Јовановић
Овако изгледа слика у већини престоничких ресторана, али и тржних центара и угоститељских објеката.
Репортери "Новости" су обишли Кнез Михаилову улицу и затекли пусте ресторане и кафиће, као и тржни центар "Рајићева", где се спорадично могао наћи покоји купац.
- Испред нашег објекта је јасно истакнуто да осам особа може бити у истом тренутку, поставимо онда и баријеру, али пошто је посећеност слаба, то није потребно - каже за наш лист једна од продавачица. - Локали у тржном центру "Рајићева" већином живе од туриста, тако да је промет опао за 80 одсто.

Фото З. Јовановић
И ресторани у срцу престонице по свему судећи претрпеће велике губитке, посебно они који не поседују башту чији рад је дозвољен до 23 сата. Унутрашњост већине објеката у главној пешачкој штрафти у Београду сабласно је празна, ретко се може затећи неколико људи, али се послодавци придржавају прописаног размака, а користе се маске, рукавице и дезинфекциона средства.
- Од јутрос у унутрашњост објекта ушла је једна особа, док је од 18 сати ситуација најгора - јадају се кафеџије у Кнезу. - Епидемиолошке мере које су ступиле на снагу отерале су и оно мало гостију што смо имали.
У ресторану "Морнар" за време ручка, када је чувени објекат код Дома омладине у нормалним околностима дупке пун, попуњена су била свега три стола.
- Пошто локал има 80 квадрата, на улазу је јасно истакнуто да тренутно у њему може да буде највише 18 људи - каже менаџер Братислав Оташевић. - После првог таласа људи су почели масовније да долазе, али смо поново изгубили гро муштерија. Посао је пао са више од 50 одсто, а ситуација је све гора. Епидемиолошке мере се поштују, као и размак од два метра.

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (4)