ГРАДОНАЧЕЛНИК РАДОЈИЧИЋ И СЕКРЕТАР ЗА ОБРАЗОВАЊЕ ГАК ОБИШЛИ РАДОВЕ НА ШКОЛИ: Мајстори у земунској гимназији
ПОСЛЕ 160 година од оснивања Земунске гимназије, први пут су почели озбиљни радови на потпуној реконструкцији школе, која је заштићени споменик културе.
Фото Беоинфо
Мајстори су се у учионице "уселили" крајем априла, а рок за завршетак радова је 300 дана. Вредност инвестиције је око 370 милиона динара. Градилиште су обишли градоначелник проф. др Зоран Радојичић и Славко Гак, секретар за образовање и дечју заштиту.
- Скинути су делови кровне конструкције, плафона и пода, а мењаће се и комплетне инсталације и столарија - рекао је Радојичић. - Досад није рађена ниједна озбиљнија реконструкција зграде. Циљ је да се обезбеде добри услови за спровођење наставе, а самим тим и добри услови за образовање деце. Током јула и августа почели су радови на осам школа, вредни око 154 милиона динара. Улагање у образовање јесте улагање у будућност.
Он је подсетио да је Град, у области образовања и дечје заштите, ове године имао рекордан буџет у износу од приближно 24 милијарде динара.
Препоручујемо
КОРОНА "ИЗБРИСАЛА" ЈЕДИНИЦЕ: Број ученика на поправним испитима смањен пет пута
17. 08. 2020. у 11:30
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)